Держдеп США планує закрити відділ з кібербезпеки

Держдеп США планує закрити відділ з кібербезпеки

В ході реорганізації офіс увійде до бюро з економічних на ділових питань

Держдеп США планує закрити відділ з кібербезпеки
фото Shutterstock

Держсекретар США Рекс Тіллерсон планує закрити офіс, який займається координацією боротьби з кіберзагрозами з іншими країнами. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Відділ держдепартаменту, що займається кібербезпекою, який було створено у 2011 році під час правління Барака Обами, увійде до складу бюро з економічних та ділових питань держдепартаменту. Після реорганізації, координатор відділу більше не буде напряму доповідати Тіллерсону, йому доведеться спочатку пройти увесь ланцюжок відділів бюро.

Як повідомляється, такий крок Тіллерсона має на меті прибрати дублювання в органах влади, а також скоротити бюджет держдепартаменту майже на 30%.

Старший віце-президент Центру стратегічних та міжнародних досліджень Джеймс Люьіс стверджує, що «економічне бюро держдепартаменту не має досвіду з вирішення таких питань і це глобальне непорозуміння. Якщо це те, що вони хочуть зробити, добре: хтось це виправить за кілька років, але за цей час ми багато втратимо».

Інший чиновник держдепартаменту повідомив, що відділ потрапив під масштабну реорганізацію, про яку Тіллерсон заявляв раніше цього року і поки що немає «чітко визначених результатів».

У ході капітальної реорганізації державного департаменту США, Тіллерсоном передбачено також закриття Управління з питань глобального кримінального правосуддя, органу, що здійснює нагляд за реакцією США на військові злочини. Управління увійде до складу Бюро з питань демократії, прав людини та праці.

Нагадаємо, держсекретар Рекс Тіллерсон підтвердив факт втручання Росії в американські вибори та виступив проти «перезавантаження» відносин з РФ.

Як повідомлялось, на початку місяця Тіллерсон прибув до України із першим офіційним візитом. Під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком було узгоджено алгоритм спільних дій протидії російської агресії. Окремо держсекретар відзначив темпи та масштаби проведення реформ в країні та запевнив, що санкції з Росії не буде знято доки російська сторона не виконає усі умови Мінських домовленостей. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті