Тіллерсон розповів Порошенку, про що говорили Путін із Трампом (ОНОВЛЕНО)

Тіллерсон розповів Порошенку, про що говорили Путін із Трампом (ОНОВЛЕНО)

Це перший офіційний візит держсекретаря США в Україну

Тіллерсон розповів Порошенку, про що говорили Путін із Трампом (ОНОВЛЕНО)
Фото: УНІАН

Сьогодні вранці в Україну прибув держсекретар США Рекс Тіллерсон та новопризначений спецпредставник Департаменту США по Україні Курт Волкер із своєю делегацією.

В мережі з'явились кадри зустрічі та рукостискань Порошенка із Тіллерсоном.

Радий вітати Державного секретаря США Рекса Тіллерсона з першим офіційним візитом в Україну

Posted by Петро Порошенко on Sunday, July 9, 2017

За результати проведеної зустрічі, Порошенку та Тіллерсону вдалось узгодити алгоритм спільних дій для просування Мінських домовленостей та протидії російській агресії. Як повідомляється, під час зустрічі Тіллерсон докладно розповів Порошенку про що говорили лідери США та Росії під час саміту «Великої двадцятки», що дало змогу скоригувати план майбутніх дій.

Візит Державного секретаря США Рекса Тіллерсона до Києва – це потужний сигнал підтримки Української держави, нашої спільної боротьби за демократичні цінності та свободу. Розраховую, що багатий досвід новопризначеного Спеціального представника з питань України Курта Вокера та рішучість пана Тіллерсона дозволять нарешті примусити Москву вийти на стійкий шлях мирного врегулювання.

Posted by Петро Порошенко on Sunday, July 9, 2017

Під час виступу Порошенко наголосив: «Київ не розв’язував цю війну. Український військ немає на території Росії. В Москві зберігаються ключі від мирного процесу».  Крім цього, якщо Москва не хоче вчергове змарнувати шанс, їй ватро пристати на логіку, якої притримуються всі інші учасники Нормандського формату, а саме прийняти 5 основних пунктів: припинення вогню, виведення окупаційний військ з території України, припинення залякування міжнародний спостерігачів, надійний контроль за україно-російським кордоном та звільнення усіх заручників.

Окремо Порошенко подякував за призначення нового спецпредставника США в Україні, Курта Волкера та висловив сподівання, що багатий досвід та рішучість новопризначеного спецпредставника допоможе якомога швидше змусити Росію імплементувати Мінські домовленості. Відомо, що Волкер залишиться в Україні на декілька днів для вивчення ситуації.

Окремим питанням порядку денного став Крим. Американська сторона запевнила, що припинення незаконної анексії є твердою умовою для зняття санкцій проти Росії.

Порошенко підкреслив, що США підтримують проведення реформ в Україні, зокрема в енергетичній галузі та нагадав про поставки США ядерного палива для українського «Енергоатому», майбутніх поставок вугілля та недопущення будування політичного проекту «Північний потік 2».

Очікуються візити в серпні-вересні міністра оборони США, міністра енергетики США та інших високопоставлених представників американської влади. 

Держсекретар США визначив цілі США, до яких входить відновлення територіальної цілісності України та забезпечення безпеки усіх громадян країни. Також він наголосив, що США уже внесли $600 млн з початку кризи.

Держсекретар США повідомив, що неодноразово наголошував про необхідність Росії зробити перший крок, а саме припинити вогонь та відвести важку техніку.

«Ми розчаровані відсутністю прогресу в рамках Мінських домовленостей , саме тому ми призначили спеціального представника, щоб звернути увагу на це питання», – сказав Тіллерсон.

США закликає Росію виконувати домовленості Мінської угоди.

Санкції США та ЄС проти Росії діятимуть допоки Росія не припинить ті дії, які викликали накладення санкцій.

Тіллерсон відзначив значний прогрес щодо проведення реформ в Україні та економічного прогресу.

Держсекретар США та Президент України обговорили також необхідність антикорупційних реформ, оскільки це допоможе зробити країну більш привабливою для закордонних інвесторів, що в свою чергу допоможе створити нові робочі місця. 

Нагадаємо, днями США призначили нового спецпредставника в Україні. Ним став колишній посол США в НАТО Курт Волкер, який на новій посаді працюватиме над врегулюванням збройного конфлікту на Сході України. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло