Ще трьом українським підприємствам дозволили експортувати морозиво до ЄС

Ще трьом українським підприємствам дозволили експортувати морозиво до ЄС

Це має збільшити кількість експорту морозива з 4,5 до 7 тис. т

Харківській Хладпром, Ласка (Кіровоград) та Лакомка (Галичина) завершують проходження перевірок та найближчим часом почнуть експорт продукції в країни Європейського Союзу, повідомляє Ліга Бізнес.

Президент Асоціації українських виробників морозива та заморожених продуктів Ігор Бартковський повідомив, що зараз право на експорт своєї продукції в ЄС мають три підприємства: два виробника морозива і один виробник заморожених напівфабрикатів.

Він також зазначив, що в 2016 р Україна експортувала 4,5 тис. т морозива та в цьому році можливе збільшення обсягів до 7 тис. т.

Наразі Україна експортує морозиво до 30 країн світу, повідомив Бартковський.

З початку 2017 року аграрний та харчовий експорт України до ЄС сягнув $2,256 млрд, а експорт сигарет – $123,9 млн.

Нагадаємо, Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі схвалив компромісний варіант додаткових торгових преференцій для України.

Квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть збільшені. Але не в тому обсязі, який раніше запропонувала Європейська комісія –  сечовина з пропозицій виключена. Зокрема, встановлено такі річні квоти: для меду – 2 500 тонн, оброблених томатів – 3 000 тонн, пшениці – 65 000 тонн, кукурудзи – 625 000 тонн, ячменю – 325 000 тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті