SoftBank, Alphabet та Джефф Безос із Amazon вклали $200 млн у вертикальні ферми Plenty

SoftBank, Alphabet та Джефф Безос із Amazon вклали $200 млн у вертикальні ферми Plenty

Стартап обіцяє зробити революцію в постачанні овочів для великих міст

SoftBank, Alphabet та Джефф Безос із Amazon вклали $200 млн у вертикальні ферми Plenty
Фото Plenty

Стартап Plenty із Сан-Франциско, вертикальна ферма для вирощування овочів, залучив $200 млн від великих інвесторів, серед яких японський медіа-гігант SoftBank, Ерік Шмідт з Alphabet і директор Amazon Джефф Безос, пише ВВС.

Вертикальні ферми Plenty – це ряди піддонів з рослинами, які простягаються на висоту 6 метрів. Тут вирощуються рідкісні сорти базиліка й цибулі, салат-латук, щавель та інші види листових овочів. Ферми Plenty здатні виробляти в 350 разів більше врожаю, ніж звичайні ферми, використовуючи при цьому лише 1% води.

Такі зелені ферми зручно розвивати просто в містах, що вирішує проблему логістики і в зв’язку з легкістю доставки значно розширює асортимент і якість овочів.

У Plenty повідомили, що будуть використовувати залучені інвестиції для розвитку в США та за кордоном.

«Ми тепер готові будувати нашу фермерську мережу і обслуговувати спільноти по всьому світу», – сказав Метт Барнард, виконавчий директор і співзасновник.

У Plenty  зараз працюють близько 100 чоловік. З початку свого заснування стартап зібрав понад $226 млн.

Вже укладені перші контракти про постачання продукції, спочатку це будуть переважно листові овочі і трави, зазначив директор.

Метт Барнард сам виріс на фермі, яка вирощувала яблука і вишні у Вісконсині. Він зазначає, що місцеві продукти смачніші, оскільки їм не треба проводити тижні у транспорті.

Вертикальна ферма дозволяє економити воду і простір. Так, одна ферма займає площу від 2 до 5 акрів – це розмір супермаркету, такого як Walmart.

Барнард наголошує, що продукти будуть конкурентними в ціні, завдяки суттєвій економії на доставці.

Як ми писали, вертикальні ферми Plenty дозволяють отримувати у 350 разів вищу ефективність від витрачених ресурсів.

Нагадаємо, один з інвесторів, Джефф Безос, збирається зробити ще одну велику інвестицію на продуктовому ринку: Amazon має плани придбати мережу супермаркетів Whole Foods.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло