Греція таки отримає транш від МВФ у розмірі 1,6 млрд євро

Греція таки отримає транш від МВФ у розмірі 1,6 млрд євро

Навіть за умови впровадження усіх реформ, борг Греції становитиме 150% ВВП країни до 2030 року

Греція таки отримає транш від МВФ у розмірі 1,6 млрд євро
фото з pixabay.com

Міжнародний валютний фонд повідомив у четвер, що готовий надати Греції новий кредитний транш на 1,6 млрд євро (1,8 мдрд доларів). Про це повідомляє Bloomberg. 

«Як ми вже неодноразово зазначали, навіть за умови повної реалізації програми, Греція не зможе відновити боргову стабільність та потребує подальшого полегшення тягаря заборгованості зі сторони своїх європейських партнерів. – сказала генеральний директор МВФ Крістін Лагард. – Має бути узгоджена боргова стратегія, що була б закріплена в більш реалістичних пропозиціях. Я очікую, що найближчим часом Греція та європейські партнери досягнуть домовленості про відновлення стабільності боргу».

МВФ припускає, що навіть якщо Греція впровадить усі обіцяні реформи, борг країни становитиме близько 150% ВВП до 2030 року. Європейські кредитори могли б тримати борг під контролем, подовшивши термін його погашення або надавши країні відстрочку у виплаті відсотків.

У своєму Twitter МВФ зазначив: «Програма Греції має на меті перебалансувати бюджет до більш сприятливих для економічного зростання та політики умов, що включає соціальну інтеграцію у довгостроковій перспективі»

«Економічна програма Греції зосереджена на відновленні макроекономічної стабільності в середньостроковій перспективі та спрощенні доступу до ринку». 

Нагадаємо, минулого місяця Єврогрупа погодилась надати Греції черговий кредит у розмірі 8,5 млрд євро, що дозволить витягнути країну з під нависаючої загрози дефолту. Повідомлялось, що до порятунку долучиться і МВФ.

Наприкінці червня, міжнародне рейтингове агентство Moody’s підвищило довгостроковий рейтинг емітента Греції. Агентство пояснює своє рішення тим, що країна виконала обов’язкову програму реформ, яка дозволить країні отримати черговий транш і виплатити частину боргів кредиторам. Показники в рейтингу пішли в гору вперше за останні три роки.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті