Над Грецією розходяться хмари: Moody's підвищило рейтинг країни

Над Грецією розходяться хмари: Moody's підвищило рейтинг країни

Показники в рейтингу пішли вгору вперше за останні три роки

Над Грецією розходяться хмари: Moody's підвищило рейтинг країни
Фото pixabay.com

Міжнародне рейтингове агентство Moody's підвищило довгостроковий рейтинг емітента Греції. Рейтинг підвищено з значення Caa3 до Caa2 з позитивним прогнозом. Про це йдеться в повідомленні організації.

Moody's змінило рейтинг Греції вперше з 2015 року, коли агентство двічі знижувало цей показник на тлі боргової кризи і загрози виходу країни із зони євро.

Агентство пояснює, що причинами підвищення рейтингу Греції стало виконання грецьким урядом обов'язкової програми реформ, яка має в найближчі дні дозволити країні отримати черговий транш на суму в €8,5 млрд і виплатити частину боргів міжнародним кредиторам. Крім того, економічні показники вперше за останні три роки в Греції демонструють зростання за підсумками року.

Значно сприяло цьому впровадження грецьким урядом непопулярних заходів, серед яких зростання податків, зниження пенсій, зміна трудового законодавства, відзначають у Moody's.

Якщо в 2015 році країні загрожувала політична нестабільність і вихід із зони євро, то зараз основні політичні партії та громада країни займають позицію зберегти своє місце в Євросоюзі.

Нагадаємо, в середині травня в Греції спостерігалися масові заворушення та протести громадян, незгодних з політикою уряду, який на вимогу міжнародних кредиторів прийняв рішення про подальше «затягування пасків». Посилення заходів фінансової економії підтримала і правляча коаліція на чолі з прем'єр-міністром Алексісом Ціпрасом, і представники опозиції. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло