Під виглядом ребрендингу трейдера “Укранет” поглинула російська компанія

Під виглядом ребрендингу трейдера “Укранет” поглинула російська компанія

Для обходу заборони власності росіяни використали резидента Кіпру

Український трейдер ТОВ «ФК» Укранет провів ребрендинг. Компанія змінила назву на ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» і переїхала в БЦ «Сенатор». Але, як повідомляє FinClub, разом із вивіскою змінилися і власники компанії-торговця цінними паперами.

ФК «Укранет» повідомила своїх клієнтів про «злиття з ІК Freedom finance» – російською компанією, у якої 34 офіси в Росії та Казахстані. В її портфелі більше 70 тис. клієнтів, $35 млн власних коштів та $400 млн під управлінням.

ІК Freedom finance надає брокерське обслуговування на біржах США (NYSE, NASDAQ), Великобританії (LSE), Росії (ММВБ-РТС, SPB), Казахстану (KASE), тепер і України (UX).

Українське законодавство забороняє росіянам безпосередньо володіти торговцями цінними паперами в Україні. Але воно не забороняє цього робити через резидентів інших країн. Відтак, кінцевим бенефіціарним власником вказувався резидент Кіпру Панайоту Кристу, який володіє компанією BusinessTrain Ltd.

Нагадаємо, кіпрська компанія Dragon Capital Investments придбає 26,6% паперів інвестиційного фонду Dragon-Ukrainian Properties& Development (DUPD).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті