Порошенко: Україна хоче постачати в Білорусь електроенергію, нафту та відновити річкове сполучення

Порошенко: Україна хоче постачати в Білорусь електроенергію, нафту та відновити річкове сполучення

На думку президента переговори з Лукашенком були плідними, ґрунтовними та відвертими

Порошенко: Україна хоче постачати в Білорусь електроенергію, нафту та відновити річкове сполучення
фото Офіційний сайт Президента України

Зустріч президента України Петра Порошенка та президента Білорусі Олександра Лукашенка, яка пройшла у п’ятницю, 21 липня, у Києві,  була результативною та відвертою. Про це Порошенко зазначив на прес-конференції за підсумками зустрічі.

Український президент подякував Лукашенку за підтримку «не на словах, а на ділі» та розуміння проблем, з якими зіштовхнулася Україна.

Він назвав білоруського президента «добрим другом» – своїм і України.

Також наголосив, що зустріч відбувається на тлі ескалації військової агресії на Сході України попри рішення про припинення вогню:

«Лише за останні два дні агресор убив 8 українських захисників, а загалом через російську агресію було вбито 11 тисяч українців», – навів шокуючі дані президент, наголосивши, що таким чином Росія хоче знівелювати євроантлантичні та євроінтеграційні успіхи України.

В понеділок відбудуться телефонні переговори в нормандському форматі, зазначив Порошенко, на яких у тому числі буде підніматися питання про недотримання режиму припинення вогню і притягнення до відповідальності винних у цьому осіб.

Він нагадав про суттєву роль, яку зіграла в конфлікті Білорусь, ставши майданчиком для Мінських переговорів.

«Я вкотре отримав запевнення від Вас, пане Президенте, у тому, що територія Білорусі ніколи не буде використовуватися для агресивних дій проти України, а українсько-білоруський кордон ніколи не буде кордоном війни»,  – сказав Глава української держави.

Президент Порошенко зазначив, що українсько-білоруський кордон «завжди буде лише кордоном співпраці та кордоном миру». Він повідомив про прогрес у роботі спільної демаркаційної комісії щодо процесу договірно-правового оформлення кордону.

Також вдалося втілити в життя левову частку всіх запланованих на попередній зустрічі досягнень – зокрема в економічній сфері.

Товарообіг між двома країнами за останній рік збільшився на 26%, наголосив президент.

Порошенко нагадав про результати роботи міжурядової україно-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічної співпраці, засідання якої відбулося 17-18 липня у Києві.

«Ми домовилися задіяти наявний потенціал для спільного виробництва високоякісної та конкурентоспроможної продукції, яка б могла користуватися попитом не лише в Україні і не лише в Білорусі, а ми домовилися по всіх сферах, що ми будемо зацікавлені у виході спільної продукції на ринки третіх країн».

Є потреба у створенні нових спільних підприємств між двома країнами у таких галузях, як авіабудування, транспортне і сільськогосподарське машинобудування, вказав Порошенко.

Окрему увагу президенти приділили співпраці в енергетичній сфері. Вони домовилися про конкретні кроки співпраці в галузі електроенергетики, нафтової, газової промисловості.

«Я підтвердив готовність України постачати електроенергію до Білорусі. Буде розширено постачання енергоресурсів, зокрема нафти», – зазначив президент.

За його словами, галузь взаємного автомобільного, водного, залізничного і транспортного сполучення є надзвичайно перспективною.

«Існує обопільна зацікавленість у відновленні річкового сполучення по Дніпру і Припʼяті», – сказав Порошенко, додавши, що міністрам відповідних галузей вже поставлені завдання, також не виключено залучення наших європейських партнерів.

Як повідомлялося, Порошенко і Лукашенко хочуть збільшити товарообіг між країнами. Порошенко заявив, що товарообіг між країнами може досягти $5 млрд, з білоруської сторони прогнозують зростання до $8 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло