Інтерпол нарахував 173 потенційних бойовика ІДІЛ, які можуть влаштовувати теракти в Європі

Інтерпол нарахував 173 потенційних бойовика ІДІЛ, які можуть влаштовувати теракти в Європі

Кожен потенційний бойовик у списку має власну ID-картку із усією наявною про нього інформацією

Інтерпол нарахував 173 потенційних бойовика ІДІЛ, які можуть влаштовувати теракти в Європі
фото Shutterstock

Інтерпол склав список  із 173 потенційних бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава», які можуть влаштовувати теракти в Європі у відповідь на військові програші на Близькому Сході. Про це повідомляє The Guardian.

Список вдалось скласти завдяки розвідданим, які американські спецслужби отримали з Сирії та Іраку.

Цей документ визначав імовірних бойовиків бійців як осіб, які «можуть бути навчені для створення  та встановлення саморобних вибухових засобів для нанесення серйозних травм або смерті. Вважається, що вони можуть подорожувати країнами світу для участі в терористичній діяльності».

Втім, Інтерпол не володіє інформацією чи знаходяться імовірні терористи на території Європи.

Список включає імена підозрюваних, дату,коли їх було завербовано, адресу, за якою їх останній раз бачили та адресу мечеті, у якій вони молились після бойових дій, імена їхніх матерів та усі наявні світлини».

Для кожного із бойовиків створена ID-картка, для того, щоб кожна країна-член мережі Інтерполу могла інтегрувати дані до своїх баз даних.

Організація підкреслює, що поширення списків в Європі є частиною її місії щодо боротьби із злочинністю. «Інтерпол регулярно відправляє попередження та оновлення до своїх національних відділів щодо терористів, які знаходяться в розшуку через безпечну світову мережу поліцейського зв’язку, – сказав представник прес-служби відомства. – Шлях, яким інформація може бути надана, обирає учасник, який надає інформацію».

Один із європейських офіцерів, що займається боротьбою з тероризмом повідомив, що однією із цілей є поширення списку Європою для встановлення бойовиків, які можливо народились чи виросли в Європі.

В 2005 році за даними ООН в Іраку та Сирії нараховувалось близько 20 000 бойовиків терористичних угрупування іноземного походження, 4 000 з них були родом з Європи.

Нагадаємо, нещодавно інформаційне агентство Reuters виявило колишнього бойовика ІДІЛ, який зараз під іншим іменем проживає на території України. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті