Палестина заморозила дипломатичні контакти з Ізраїлем через металодетектори перед храмом

Палестина заморозила дипломатичні контакти з Ізраїлем через металодетектори перед храмом

Президент Палестини вважає принизливими нові заходи безпеки на вході в Єрусалимську святиню

Палестина заморозила дипломатичні контакти з Ізраїлем через металодетектори перед храмом
Історична частина Єрусалиму - Старе місто
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Палестинський президент Махмуд Аббас у п'ятницю розпорядився призупинити всі офіційні контакти з Ізраїлем до тих пір, поки Ізраїль не скасує нові заходи безпеки на священному місці в Єрусалимі. Палестинський лідер вимагає прибрати металошукачі із спільної святині іудеїв і мусульман – Храмової гори, передає Reuters.

У Старому місті Єрусалиму металодетектори встановили напередодні – для перевірки відвідувачів біля входів на Храмову гору після «дня насильства», коли загинуло 6 людей з обох сторін конфлікту.

Як повідомлялося, 21 липня в ізраїльському поселенні Галаміш на західному березі річки Йордан було скоєно теракт: 19-річний араб проник у будівлю, де сімʼя якраз вечеряла з гостями, і зарізав ножем трьох людей – двох чоловіків і одну жінку. Він отриманих травм вони померли ще до приїзду швидкої. Четверту людину, жінку, було поранено ножем у спину, її вдалося врятувати.

Злочинця застрелив сусід, який прибіг на крики допомоги.

Перед тим, як пише «Радіо Свобода», двоє палестинців загинули під час сутичок із ізраїльськими силовиками на околицях східної, арабської частини Єрусалима. Ще один палестинець загинув унаслідок перестрілки – наразі не відомо, чи пов’язаний цей інцидент із єрусалимським протистоянням.

Сутички в Єрусалимі почалися, коли групи палестинців почали закидати камінням ізраїльських правоохоронців, намагаючись прорватися крізь їхні кордони.

Перед цим мирно відбулися багатотисячні п’ятничні молитви, головні для мусульман протягом тижня, – просто на вулицях перед входами до Старого міста Єрусалима; в його межах перебуває й важлива мусульманська святиня, де ці молитви відбуваються зазвичай. Після того, як ізраїльська поліція оголосила заборону на вхід до Старого міста чоловікам-мусульманам віком до 50 років, а для старших і для жінок встановила металошукачі на воротах Старого міста, лідери мусульманської громади закликали не йти до святині, а демонстративно молитися просто на вулицях.

Суворі заходи було введено тиждень тому, після теракту, коли ізраїльські араби застрелили двох правоохоронців біля входу в святиню.

За словами президента Палестини Аббаса, встановлення ізраїльськими правоохоронцями металодетекторів на підходах до Храмової гори відбулося через «надумані причини».

«Я оголошую про заморожування контактів з ізраїльською стороною на всіх рівнях до тих пір, доки ізраїльський уряд не скасує вжитих ним заходів проти мечеті Аль-Акса», – наголосив Аббас. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті