НБУ реалізовує прострочені українські кредити у США

НБУ реалізовує прострочені українські кредити у США

Весь портфель буде продано одним лотом

Американські майданчики FFN і DebtX оголосили перші торги – $410 млн “поганих” кредитів у заставі НБУ.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Так, американські спеціалізовані майданчики First Financial Network (FFN, Оклахома-Сіті) і The Debt Exchange, Inc. (DebtX, Делавер) оголосили про дебютні для них первинні продажі прострочених кредитів від імені Нацбанку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) України.

“На початковому етапі відбудеться продаж пакета з 52 кредитів на загальну суму $170 млн. (4,6 млрд грн)”, – повідомила FFN, відзначаючи, що діє також від імені Нацбанку України.

Пропонований через цей майданчик пакет складається з комерційних кредитів, за якими не виконуються кредитні зобов’язання. Різні кредити з цього пакету забезпечені різними видами застави, включаючи великий діючий роздрібний продуктовий бізнес, завод з виробництва устаткування, компанії з переробки сільськогосподарської продукції, комерційні об’єкти нерухомості, землю та інші активи.

Згідно з повідомленням, інформація, необхідна для проведення due diligence, буде доступна кваліфікованим інвесторам через захищений веб-сайт, а онлайн-торги призначені на 19 вересня 2017 року.

“Від імені ФГВФО компанія DebtX проводить закритий аукціон вартістю близько 6,5 млрд грн ($240 млн) за кредитами, отриманими від ліквідації декількох банків”, – сказано в оголошенні на сайті іншого майданчика.

DebtX вказує, що матеріали для due diligence будуть доступні найближчим часом, а пропозиції почнуть прийматися у вересні.

Нагадаємо, що американські компанії DebtX і FFN є стратегічними партнерами та консультантами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, та відповідно їхні українські дочірні структури – ТОВ «Дебтекс Україна» і ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн».  Об'єкти можуть бути продані за участю системи ПроZorro. По більшості з них необхідне узгодження з Національним банком України, оскільки самі предмети заставлені в НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло