Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Європейський суд з прав людини вперше розглянув справу щодо окупації Луганська

Європейський суд з прав людини вперше розглянув справу щодо окупації Луганська

Колегія суддів одноголосно визнала правоту України

Європейський суд з прав людини вперше розглянув справу щодо окупації Луганська
Фото: Facebook European Court Of Human Rights

Європейський суд з прав людини виніс перше рішення за скаргою проти України, пов’язаною із втратою контролю уряду над частиною території Луганської області, повідомляє Українська правда.

Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, який відбуває покарання за звинуваченням у кількох злочинах, в тому числі бандитизмі та збройних пограбуваннях. Він був засуджений в квітні 2013 року одним із судів Луганської області, та отримав вирок – 8 років та 9 місяців ув’язнення, яке відбуває у в’язниці міста Старобільськ Луганської області.

Невдовзі після засудження Хлебік подав звернувся до апеляційного суду, розташованого в Луганську. Та оскільки у 2014 році місто було окуповане сепаратистами, за його апеляцією досі не було винесено рішення. Фактично, розгляд апеляції став неможливим, адже матеріали справи залишилися в Луганську.

Ув’язнений Хлебік подав позов у ЄСПЛ, що росташований у Страсбурзі, проти України. Він стверджував, що держава порушила його право на здійснення чесного правосуддя.

Судді Європейського суду з прав людини одноголосно визнали, що Україна не відповідальна за наслідки втрати контролю над територією Луганської області. Київ надав докази того, що Україна доклала всіх зусиль для отримання матеріалів справи, надала позивачеві можливість зустрітися з омбудсменом, а також аргументи про те, що проведення нового розслідування щодо звинувачень проти Хлебіка без доступу до матеріалів справи не є можливим, ЄСПЛ вирішив, що Україна не порушила конвенцію.

Це рішення стало першим, де ЄСПЛ вивчав скаргу, пов’язану із втратою Україною контролю над територією окремих районів Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, до ЄСПЛ проти України позивається також колишній президент Віктор Янукович. 12 липня адвокат Януковича, Віталій Сердюк заявив, що захист екс-президента буде скаржитися ЄСПЛ про порушення права на доступ до правосуддя і на захист.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті