Словацька компанія має намір побудувати сміттєспалювальний завод завод у Запорізькій області

Словацька компанія має намір побудувати сміттєспалювальний завод завод у Запорізькій області

Підприємство має не тільки спалювати сміття, а й виробляти енергію

Словацька компанія IMOP Corporation s.r.o пропонує побудувати сміттєспалювальний завод у Запорізькій області.

«Голова ЗОДА Костянтин Бриль провів зустріч з представниками компанії Corporation sro (Словаччина). Сторони обговорили можливості будівництва сміттєспалювального заводу на території Запорізької області. Як зазначив Костянтин Бриль, для реалізації такого проекту, враховуючи децентралізацію і створення в регіоні об'єднаних територіальних громад, область повинна вибрати одну пілотну територію і на її базі реалізувати проект. При цьому, як базу можна розглядати Мелітополь, Бердянськ та інші великі міста регіону», – повідомили в департаменті інформаційної діяльності і комунікацій зі ЗМІ Запорізької ОДА.

Варто відзначити, що представники словацької фірми пропонують побудувати сміттєспалювальний завод за новими технологіями: підприємство буде не тільки утилізувати тверді побутові відходи, а й виробляти електроенергію, теплову енергію, а також золу для наповнення дорожнього полотна, шлакоблоку, тощо.

Нагадаємо, 17 липня на Вінничині відкрили новий сміттєвий полігон. Новий сміттєвий полігон має потужність майже 20 тисяч кубометрів. Проект вартістю в 13,1 млн гривень реалізували за підтримки Швейцарсько-українського проекту з децентралізації DESPRO.

Полігон обладнано дренажною системою, під’їзними дорогами, ваговою, освітленням та пожежними резервуарами, встановлено огорожу, побутовий вагончик та вагончик для обслуговування. Варто зазначити, що на реалізацію проекту обласний та міський бюджет витратили лише 3,7 млн грн, решта – кошти DESPRO. Окрім того, за підтримки швейцарців було придбано бульдозер Caterpillar для ущільнення відходів за 1,6 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло