Санкції США проти Росії: Франція проти, ЄС проти, Росія проти
В ЄС вимагатимуть виключити із переліку обмежувальних заходів європейські енергетичні компанії

Міністерство закордонних справ Франції в середу заявило, що нові санкції США проти Росії, Ірану і Північної Кореї суперечать міжнародному праву через те, що вони охоплюють не лише територію Росії, а й інших країн. Про це пише Reuters.
Палата представників США у вівторок проголосувала більшістю голосів за санкції, які можуть вплинути на європейські компанії.
МЗС Франції заявило, що французькі та європейські закони необхідно буде скорегувати у відповідь.
Також у відомстві додали, що вимагатимуть обговорення нових обмежувальних заходів на рівні Європейського союзу через потенційний вплив на громадян і компанії в Європі.
Разом з тим, за інформацією Reuters, Євросоюз попередив у середу, що в найближчі дні він буде готовий до дій, щоб протистояти новим санкціям США щодо Росії, заявивши, що вони завдадуть шкоди енергетичній безпеці блоку. Нові обмежувальні заходи порушують трансатлантичну єдність, вважають в ЄС.
Брюссель також остерігається, що нові санкції зашкодять європейським фірмам і нафтогазовим проектам, від яких залежить ЄС.
«Законопроект США може спричинити ненавмисні односторонні наслідки, які вплинуть на інтереси енергетичної безпеки ЄС», – сказав глава ЄС Жан-Клод Юнкер в заяві, опублікованій після засідання, на якому єврокомісари зійшлися на тій же думці, за словами високопосадовця ЄС.
«Якщо нашу позицію не візьмуть до уваги, ми готові діяти вже в найближчі дні. «Америка перша» не може означати, що інтереси Європи – останні», – сказав Юнкер, згадуючи передвиборчий слоган Трампа.
У Єврокомісії кажуть, що правила ЄС дозволяють заблокувати впровадження екстра-територіальних заходів з боку США, вимагати від США виключити енергетичні компанії ЄС або заборонити ведення бізнесу з певними компаніями США. Крім того, ЄС може подати скаргу до Світової організації торгівлі.
Однак більшість заходів, прийнятих Брюсселем, вимагатимуть схвалення від усіх 28 урядів країн-членів ЄС. У цьому можуть проявитися потенційні відмінності в стосунках окремих країн з Москвою і Вашингтоном.
При цьому Росія очікувано негативно відреагувала за схвалення Палатою представників законопроекту щодо санкцій. Як пише Reuters, в російському МЗС прокоментували, що нові санкції США відводять вже сформовані відносини з Росією у «незвідані води», і попередили, що в Росії близькі до того, щоб вжити контрзаходів.
Нагадаємо, раніше німецький канцлер Ангела Меркель висловила незгоду з пропонованими санкціями проти Росії, зазначивши, що вони торкнуться європейських компаній.
Про те, кому загрожують нові санкції, в чому їх суть і як вони зачіпають інтереси України, читайте в матеріалі Mind «Квадратне рівняння: як антиросійські санкції США зачіпають інтереси ЄС і України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].