Мінекономіки: В першому півріччі зростання ВВП склало 2,5%

Мінекономіки: В першому півріччі зростання ВВП склало 2,5%

У свою чергу, НБУ оцінює зростання ВВП у другому кварталі в 1,5%

За оцінкою Міністерства економічного розвитку і торгівлі зростання валового внутрішнього продукту в січні-червні 2017 року склав в 2,5% (+/- 0,3). Про це йдеться в повідомленні міністерства.

Відзначається, що на зростання ВВП вплинуло зростання інвестиційного попиту, пристосування економічних агентів до господарювання в умовах транспортної блокади на сході країни сформувало за підсумками 1-го півріччя прискорення зростання показника діяльності реального сектора економіки до 2,2% (1,5% у січні- травні).,

За даними Держстату, в 1-му кварталі зростання ВВП склало 2,5%.

НБУ оцінює зростання ВВП у 2-му кварталі в 1,5%. Як пояснює регулятор, захоплення підприємств на НКТ [неконтрольовані Києвом території Донбасу] зумовило зниження потенційного ВВП. Крім того, на економічній активності негативно відбився розрив виробничих зв'язків в умовах припинення торгівлі з НКТ.

Несподівано високими темпами зростали інвестиції, підтримані поліпшенням ділових очікувань, незважаючи на негативний вплив припинення торгівлі з НКТ. «Посилився також вплив приватного споживання, яке, однак, було помірним, незважаючи на стрімке зростання заробітних плат (у номінальному і реальному вимірах)», – зазначають у Нацбанку. Прогноз ВВП на ІІІ квартал цього року регулятор погіршив з 1,8% до 1,5%, проте на IV – підвищив з 0,7% до 1,1%.

На 2018 рік Нацбанк прогнозує наступну поквартальну динаміку реального ВВП: 1,9%, 3%, 3,7% і 3,8% замість очікуваних раніше відповідно 2,8%, 3,4%, 3,4% і 3,3%. Загалом оцінку зростання економіки України на наступний рік збережено на рівні 3,2%.

В кінці травня Кабінет Міністрів погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту з 3% до 1,8%.

Також, сьогодні Міністерство економічного розвитку і торгівлі повідомило, що зберегло прогноз інфляції в 2017 році на рівні 11,2%. У червні інфляція склала 1,6% в порівнянні з травнем, тоді як з початку 2017 року – 7,9%.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло