Мінекономіки зберегло прогноз інфляції

Мінекономіки зберегло прогноз інфляції

Тиск монетарних чинників на інфляцію не відбувається

У червні інфляція склала 1,6% в порівнянні з травнем, тоді як з початку 2017 року – 7,9%. При цьому Міністерство економічного розвитку і торгівлі зберегло прогноз інфляції в 2017 році на рівні 11,2%. Про це йдеться в аналітичних матеріалах відомства, передають Українські Новини.

У міністерстві вважають, що динаміка в червні була обумовлена нетиповими для цього періоду факторами, сформованими шоком з боку пропозиції. Це відбилося на збільшенні цін на сировину, що разом з високою затратністтю виробництва мало негативний ефект на споживчі ціни.

Зокрема, жорсткі погодні умови і, як результат, скорочення пропозиції плодоовочевої продукції, а також складна епізоотична ситуація спровокували прискорення небазової інфляції, яка за розрахунками Мінекономіки становила 3,5% (у травні – 2,6%), вклад в загальну інфляцію 1 , 5 п.п.

Мінекономіки заявляє, що тиск монетарних чинників практично відсутнє – базова інфляція становила 0,2% і додала до споживчої інфляції лише 0,1 п.п.

Очікується, що в 2-й половині 2017 року формування інфляційного тренду на споживчому ринку буде відбуватися переважно під впливом дії факторів витрат, а також коригування тарифів на послуги ЖКГ, що частково буде компенсуватися насиченням внутрішнього ринку товарами, помірної монетарної і фіскальної політикою, відсутністю значних коливань на валютному ринку.

Таким чином, прогноз Мінекономіки на 2017 рік залишається незмінним.

Олег Пендзин, член ЕДК у коментарі Mind зазначив, що основними факторами, які можуть спровокувати прискорене зростання інфляції може бути зростання цін на соціально значущі продукти харчування.

«Причина очікуваного зростання буде лежати не в фактичному наповненні ринку товарами, а в додаткових грошових ресурсах деяких категорій малозабезпечених громадян (зокрема пенсіонерів за результатами проведення пенсійної реформи та осучаснення пенсій) які однозначно будуть спрямовані на споживчий ринок. Додатковий поштовх інфляції може дати очікуваний восени ослаблення гривні і зростання тарифів на послуги ЖКГ. Тому наші очікування на економічні процеси в країні в цілому близькі, цілком логічним було підвищення в раніше уточненому прогнозі річного показника інфляції до 11,2 з 8%», – сказав експерт. 

Нагадаємо, в червні 2017 року споживчі ціни підвищилися на 1,6%. У січні-червні інфляція склала 7,9%, а в порівнянні з червнем 2016 року споживчі ціни підвищилися на 15,6%.

20 липня Національний банк України оприлюднив звіт правління щодо проведення грошово-кредитної політики в першому півріччі 2017 року.

Показник інфляції у червні 2017 року на рівні 15,6% трохи перевищив межі індикативної мети – 12% «плюс-мінус» 3 п.п. під впливом короткострокових шоків. «У другій половині 2017 року споживча інфляція в річному вимірі залишається досить мінливою, сповільнившись до однозначного рівня (9,1%) до кінця року. У 2018–2019 роках інфляція прогнозується на рівні центрального значення цінового діапазону – 6,0 і 5,0% відповідно», – йдеться у звіті Нацбанку.

У НБУ сподіваються знизити темпи інфляції до 11,8%. Досягти цього планується «незважаючи на прискорення зростання цін на сирі продукти». Однак зростання адміністративно регульованих цін і тарифів сповільниться порівняно з очікуваннями НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті