Ізраїль пішов на поступки: вхід до Храмової гори звільнили від металодетекторів

Ізраїль пішов на поступки: вхід до Храмової гори звільнили від металодетекторів

Палестинські лідери погодилися припинити протестні акції на вулицях Єрусалиму

Ізраїль пішов на поступки: вхід до Храмової гори звільнили від металодетекторів
Близько 20 тисяч палестинців демонстративно вийшли на вулиці Єрусалима молитися перед входом у святиню
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Ізраїльська поліція заявила, що всі заходи безпеки, недавно введені на вході до головної Єрусалимської святині, були зняті, повідомляє ВВС. Металодетектори та інші загороджувальні конструкції прибрано із входу до Старого міста.

Палестинські релігійні лідери заявили, що віруючі тепер можуть припинити бойкот священного комплексу і протестні акції на вулицях.

Встановлення тиждень тому металошукачів перед спільною святинею іудеїв і мусульман – Храмовою горою –  спричинило масові протести палестинців.

Лідери палестинської мусульманської громади закликали не йти до святині, а демонстративно молитися просто на вулицях після того, як ізраїльська поліція оголосила заборону на вхід до Старого міста чоловікам-мусульманам віком до 50 років, а старші чоловіки і жінки могли пройти через ворота тільки після перевірки металодетекторами.

Суворі заходи було введено тиждень тому, після теракту, коли ізраїльські араби застрелили двох правоохоронців біля входу в святиню.

Нагадаємо, минулої п’ятниці палестинський президент Махмуд Аббас розпорядився призупинити всі офіційні контакти з Ізраїлем до тих пір, поки Ізраїль не скасує нові заходи безпеки на священному місці в Єрусалимі і не прибере металошукачі.

Як повідомлялося цього дня раніше, Ізраїль пішов на поступки у конфлікті біля входу у Храмову гору: вхід звільнили від метало детекторів. А палестинські лідери погодилися припинити протестні акції на вулицях Єрусалиму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті