Держпродспоживслужба розширить експорт ще на 22 країни

Держпродспоживслужба розширить експорт ще на 22 країни

Зростає і кількість підприємств, які відправляють свою продукцію на зовнішні ринки

У 2017 році відбулося розширення географії експортних поставок продукції тваринного походження з України. До 728 збільшилася кількість українських підприємств, які отримали право експорту харчових продуктів тваринного походження. Про це повідомляє голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа.

«Це досить прийнятні результати, і ми прагнемо їх постійно покращувати. І в цьому процесі нам потрібен зворотний зв'язок з бізнесом і бізнес-асоціаціями. Тому просив би чіткіше вибудовувати свої пріоритети як в розрізі товарної лінійки, так і в розрізі країни-призначення, щоб ми могли ці комунікації відстоювати з розумінням пріоритетів бізнесу», – підкреслив Лапа.

За його словами на даний момент Держпродспоживслужба вже веде переговори з 22 країнами щодо експорту української продукції тваринного походження.

Нагадаємо, в першому кварталі 2-17 року експорт товарів і послуг зріс на 34% в порівнянні з першим кварталом 2016 г. Перша місце в експорті займає агросектор. Більше третини (36,4%) поставок йдуть в ЄС, більше 16% – в країни Азії і 14% – в РФ.

Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу в першому півріччі 2017 року досяг $10,9 млрд або 25,2% всього зовнішньоторговельного обігу України. Водночас, експорт аграрної продукції за вказаний період склав $8,77 млрд, або 42,5% від загального експорту України, імпорт – $ 2,13 млрд або 9,4% від загального імпорту України, позитивне сальдо склало $6,64.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло