ЄС не проти розширити санкційний список новими російськими прізвищами та компаніями

ЄС не проти розширити санкційний список новими російськими прізвищами та компаніями

Остаточне рішення поки не прийнято

Держави-члени ЄС висловили первинну підтримку пропозиції Німеччини додати до «чорного списку» ще кількох громадян і компаній Росії у зв’язку з незаконним постачанням газових турбін Siemens до анексованого Криму, але ще не прийняли остаточного рішення. Про це повідомляє Reuters. 

Як повідомляється, Берлін висунув цю пропозицію на засіданні 28 послів ЄС у Брюсселі в середу після того, як з’ясувалось,  що турбіни були поставлені на півострів, анексований Росією у 2014 році, всупереч санкціям ЄС. 

Джерела видання повідомляють що в четвер було висловлено «політичне розуміння» для цієї пропозиції та в принципі його прийнято, та направлено до експертів-правників нижчого рівня, які займаються санкціями.

«Чорний список» ЄС нараховує 150 осіб та 39 суб’єктів, активи яких заморожено. Також для них діє заборона на в’їзд до України.

ЄС наклав економічні санкції і на саму Росію, яка підтримує сепаратистський бунт на Сході України.

Наголошується, що Італія є однією з країн ЄС, яка зауважує, що за три роки санкцій ЄС та США не призвели до позитивних змін, а лише завдали шкоди європейському бізнесу. ЄС потребує одностайності щодо введення або розширення будь-яких санкцій.

Як повідомляє агентство Reuters, до «чорного списку» планують внести чотирьох громадян Росії, в тому числі представників Міненерго, а також три російських фірми, серед яких і ті, що доставили турбіни на острів.

Нагадаємо, компанія Siemens подала до суду позови щодо незаконного постачання газових турбін у Крим. Компанія також заявила про ініціювання процесу припинення ліцензованої угоди з російськими компаніями в області поставок обладнання для парогазових електростанцій. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло