У Міністерстві АПК прогнозують дефолт Державної продовольчо-зернової корпорації України

У Міністерстві АПК прогнозують дефолт Державної продовольчо-зернової корпорації України

Уряд хоче приватизувати компанію

Державній продовольчій зерновій корпорації загрожує дефолт, а китайські кредитори не хочуть приватизувати компанію. Уряд вважає, що нинішні проблеми пов’язані з неефективним менеджментом і оголосив конкурс на керівника держкомпанії. Посада вакантна протягом останнього року.

Про це повідомив в. о. міністра АПК Максим Мартинюк, передає Finbalance.

«Поки є кредит. Є загроза дефолту компанії, яка називається «Державна продовольча зернова корпорація». Ми ведемо діалог з китайськими кредиторами, і про якісь успіхи у ньому говорити рано», – заявив Мартинюк.

«Але у ДПЗКУ також більше року не має керівника. І уряд ухвалив рішення щодо формування в ній наглядової ради. Необхідно, звичайно, призначення керівника. І я думаю, що коріння проблем корпорації також у неякісному менеджменті», – сказав в.о. міністра.

Також, за його словами, уряд хоче приватизувати ДПЗКУ і зокрема звертався з такою пропозицією до китайських кредиторів, але Мартинюк зауважив, що «об’єктивно зараз ця компанія має мінусову ринкову вартість».

Нагадаємо, що чистий дохід ДПЗКУ від реалізації в першому півріччі 2017 р скоротився на 18,7% – до 6,1 млрд грн.

Валовий прибуток ДПЗКУ у першому півріччі скоротився у 2,5 рази – до 542,6 млн грн, операційний – у 2,4 рази, до 179,9 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті