Агрохолдинг «Мрія» звинувачують у рейдерскому захопленні землі

Агрохолдинг «Мрія» звинувачують у рейдерскому захопленні землі

Між компанією «Перлина Поділля» та агрохолдингом «Мрія» зав’язався конфлікт через землю

Агрохолдинг 	«Мрія» звинувачують у рейдерскому захопленні землі
Фото Shutterstock

Компанія “Перлина Поділля” звинувачує агрохолдинг “Мрія” у рейдерському захопленні 360 га землі, які нібито належать компанії.
«Мрія» запевняє, що має всі документи для підтвердження юридичної позиції холдингу і її права на спірні землі, повідомляє Агропортал.

Директор з юридичних питань агрохолдингу “Мрія” Сергій Ігнатовський під час зустрічі з представниками ЗМІ заявив, що договори оренди на спірні гектари було укладено і зареєстровано ТОВ «Білогір'я Агро-М», що входить до складу агрохолдингу в 2012 році. За його словами влітку 2014 року підприємством було незаконно виведено близько 500 га землі, включаючи і 360 га, які пізніше придбала “Перлина Поділля”.

Договори ТОВ «Білогір'я Агро-М» зареєстровані в порядку, передбаченому законом на момент їх реєстрації – письмово в Геокадастр. Електронного реєстру в той момент ще не було – якраз відбувався перехід на нову систему. Цією правовою колізією і скористалася “Перлина Поділля”, згодом внісши свої договори в електронний реєстр і зробивши таким чином подвійну реєстрацію», – розповідають юристи “Мрії”

В свою чергу директор “Перлини Поділля” Сергій Іващук заявляв виданню Агрополіт, що його компанію не повідомили про розгляд скарги «Білогір’я Агро-М» щодо договорів оренди.

“Без наших аргументів, лише на підставі скарг псевдоорендаторів Комісія (Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав Міністерства юстиції України – ред.Mind) скасувала держреєстрацію договорів оренди”, – зазначав Сергій Іващук.

Спірним питанням також став цьогорічний урожай із неподілених земель. “Ситуація проста і прозора, – розповідає Сергій Ігнатовський. – У «Мрії» є діючі зареєстровані договори на ці землі, тому предметом переговорів може бути тільки урожай цього року. «Перлина Поділля», маючи укладені, але не зареєстровані договори оренди, не є законним землекористувачем і обробляла ці земельні ділянки самовільно.
Згідно ч.1 статті 212 Земельного Кодексу України, самовільно зайняті ділянки підлягають поверненню їх власнику або землекористувачу без відшкодування витрат, понесених за час незаконного користування ними. Наші умови: «Перлина Поділля» компенсує орендну плату за той період, коли самовільно користувалося землею «Мрії», і розпоряджається урожаєм на свій розсуд”.

В “Перлині Поділля” впевнені, що суди вони виграють, але на це підуть місяці. Натомість посіяний ними урожай, згідно заборони суду, вони зібрати не зможуть. Дії агрохолдингу називають рейдерським захопленням та на їхні умови не погоджуються.

У своїй сторінці на Facebook Сергій Іващук заявляє про погрози та провокації проти нього та співробітників “Перлини”. “Колектив нашого підприємства знаходиться під психологічним тиском. Працівникам надходять погрози. Один з фахівців правового відділу товариства у результаті стресу потрапив до лікарні. Водії та трактористи бояться виїжджати в поле, побоюючись інших провокацій з боку невідомих.” – зазначено у повідомленні.

Сергій Ігнатовський запевняє, що конфліктів з фермерами немає, а публічні звинувачення у рейдерстві називає маніпуляцією колишніх управлінців фірми. “Ще раз хочу підкреслити, що всі звинувачення в рейдерстві, що звучать в нашу адресу зараз – це не окремі конфлікти “Мрії” і фермерів, а частина величезної афери її колишніх власників і менеджерів, які використовують фермерів як “балакучі голови”. Між працюючими по закону фермерами і “Мрією” ніякого конфлікту немає” – заявив директор з юридичних питань “Мрії”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло