Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу

Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу

Прийняті закони сприятимуть поглибленню непрозорості польської судової системи, вважають у ЄК

Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу
Варшава, Польща
Фото Shutterstock

Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі за порушення законодавства ЄС через судову реформу. У польської влади є місяць, щоб підготувати відповідь на Лист з офіційним повідомленням від Єврокомісії.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

«Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності за порушення відносно Польщі, відправивши лист з офіційним повідомленням після публікації в Польському офіційному журналі Закону про організації ординарних судів у п'ятницю, 28 липня», – сказано в повідомленні.

Основні юридичні питання в комісії виникли до дискримінації за ознакою статі, яка присутня в Законі – жінки-судді мають іти на пенсію в 60 років, а чоловіки-судді – у 65 років, згідно з нормами даного закону.

«Це суперечить статті 157 Договору про функціонування ЄС та Директиві 2006/54 про гендерну рівність у сфері зайнятості», – пишуть в Єврокомісії.

У відомстві також занепокоєні наданням міністру юстиції повноважень продовжувати мандат суддям, які досягнули пенсійного віку: чоловікам – на 5 років, жінкам – на 10 років. Ця процедура чітко не прописана, вказує Єврокомісія, і складається враження, що міністр юстиції матиме впив на суддів протягом усього часу їхнього мандату.

Раніше віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив: якщо рекомендації Єврокомісії не будуть виконані, ЄС негайно активує процедуру статті 7. Вона передбачає запровадження дисциплінарного покарання.

Нагадаємо, у Польщі пройшли масові протести проти судової реформи та «диктатури» Ярослава Качинського. Полякам не сподобалося, що після змін у законодавстві судову владу контролюватиме фактично парламент, де більшість складає партія Качинського.

У зв’язку з суперечливістю згаданих законопроектів судової реформи польський президент Анджей Дуда наклав на них вето.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті