Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу

Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу

Прийняті закони сприятимуть поглибленню непрозорості польської судової системи, вважають у ЄК

Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу
Варшава, Польща
Фото Shutterstock

Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі за порушення законодавства ЄС через судову реформу. У польської влади є місяць, щоб підготувати відповідь на Лист з офіційним повідомленням від Єврокомісії.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

«Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності за порушення відносно Польщі, відправивши лист з офіційним повідомленням після публікації в Польському офіційному журналі Закону про організації ординарних судів у п'ятницю, 28 липня», – сказано в повідомленні.

Основні юридичні питання в комісії виникли до дискримінації за ознакою статі, яка присутня в Законі – жінки-судді мають іти на пенсію в 60 років, а чоловіки-судді – у 65 років, згідно з нормами даного закону.

«Це суперечить статті 157 Договору про функціонування ЄС та Директиві 2006/54 про гендерну рівність у сфері зайнятості», – пишуть в Єврокомісії.

У відомстві також занепокоєні наданням міністру юстиції повноважень продовжувати мандат суддям, які досягнули пенсійного віку: чоловікам – на 5 років, жінкам – на 10 років. Ця процедура чітко не прописана, вказує Єврокомісія, і складається враження, що міністр юстиції матиме впив на суддів протягом усього часу їхнього мандату.

Раніше віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив: якщо рекомендації Єврокомісії не будуть виконані, ЄС негайно активує процедуру статті 7. Вона передбачає запровадження дисциплінарного покарання.

Нагадаємо, у Польщі пройшли масові протести проти судової реформи та «диктатури» Ярослава Качинського. Полякам не сподобалося, що після змін у законодавстві судову владу контролюватиме фактично парламент, де більшість складає партія Качинського.

У зв’язку з суперечливістю згаданих законопроектів судової реформи польський президент Анджей Дуда наклав на них вето.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло