Єврокомісія подала до суду на Польщу за прийняту судову реформу
Прийняті закони сприятимуть поглибленню непрозорості польської судової системи, вважають у ЄК

Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі за порушення законодавства ЄС через судову реформу. У польської влади є місяць, щоб підготувати відповідь на Лист з офіційним повідомленням від Єврокомісії.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.
«Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності за порушення відносно Польщі, відправивши лист з офіційним повідомленням після публікації в Польському офіційному журналі Закону про організації ординарних судів у п'ятницю, 28 липня», – сказано в повідомленні.
Основні юридичні питання в комісії виникли до дискримінації за ознакою статі, яка присутня в Законі – жінки-судді мають іти на пенсію в 60 років, а чоловіки-судді – у 65 років, згідно з нормами даного закону.
«Це суперечить статті 157 Договору про функціонування ЄС та Директиві 2006/54 про гендерну рівність у сфері зайнятості», – пишуть в Єврокомісії.
Poland : infringement procedure over measures affecting judiciary launched. Polish authorities have 1 month to reply https://t.co/DE8Das9XNX
– European Commission (@EU_Commission) 29 липня 2017 р.
У відомстві також занепокоєні наданням міністру юстиції повноважень продовжувати мандат суддям, які досягнули пенсійного віку: чоловікам – на 5 років, жінкам – на 10 років. Ця процедура чітко не прописана, вказує Єврокомісія, і складається враження, що міністр юстиції матиме впив на суддів протягом усього часу їхнього мандату.
Раніше віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив: якщо рекомендації Єврокомісії не будуть виконані, ЄС негайно активує процедуру статті 7. Вона передбачає запровадження дисциплінарного покарання.
Нагадаємо, у Польщі пройшли масові протести проти судової реформи та «диктатури» Ярослава Качинського. Полякам не сподобалося, що після змін у законодавстві судову владу контролюватиме фактично парламент, де більшість складає партія Качинського.
У зв’язку з суперечливістю згаданих законопроектів судової реформи польський президент Анджей Дуда наклав на них вето.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].