Міністр фінансів Великобританії: країна не знижуватиме податки після Brexit

Міністр фінансів Великобританії: країна не знижуватиме податки після Brexit

Хаммонд сподівається залишити економічну та соціальну моделі країни без змін

Міністр фінансів Великобританії: країна не знижуватиме податки після Brexit
фото Shutterstock

Британія не збирається зменшувати податки нижче загальноєвропейського рівня, для того щоб зберегти свою конкурентоздатність після виходу з ЄС та, швидше за все, збереже свою європейську економічну та соціальну моделі. Про це сказав міністр фінансів Великобританії Філіп Хаммонд, передає Reuters.

Сам Хаммонд у січні передбачав, що Британії, можливо, доведеться змінити свою економічну модель, щоб залишатись конкурентоздатною за умови Brexit без укладення угоди щодо доступу до європейського ринку.

Але вже цими вихідними під час інтерв’ю французькому виданню Le Monde він сказав: «Часто кажуть, що Лондон розглядатиме можливість застосування недобросовісної конкуренції з точки зору податкового регулювання. Це не наше бачення майбутнього. Сума податку, який ми збільшуємо, залежить від ВВП та знаходиться в межах середньоєвропейського рівня, і я думаю ми залишимось на цьому рівні. Навіть після того, як ми залишимо Євросоюз, Сполучене Королівство збереже соціальну, економічну та культурну моделі, що будуть визнані цілком європейськими».

Погляди Хаммонда разюче змінились із січня, коли він розглядав використання корпоративного податку як одну із форм впливу під час переговорів щодо Brexit.

Хаммонд також уточнив, що за умови відсутності торгової угоди економічна модель зазнає деяких змін для відновлення конкурентоздатності. «Ми змінимо нашу модель, і ми повернемося, і ми будемо брати участь у конкурентній боротьбі», – сказав він.

Нагадаємо, головний учасник переговорів щодо виходу Великобританії з ЄС Мішель Барньє повідомив, що прогрес у перемовинах не відбувається не тому, що країна висуває неприйнятні вимоги, а тому, що Британія взагалі не має визначеної позиції з багатьох питань. Питання торгової угоди не може бути розглянуте, доки не будуть вирішені ключові питання, такі як фінансове врегулювання зобов’язань Великобританії перед ЄС.

Під впливом Brexit страждає і сільське господарство Великобританії. Британські роботодавці, які звикли покладатись на сезонних працівників-іммігрантів, побоюються дефіциту робочої сили після виходу країни з ЄС. У результаті нестачі працівників власникам доведеться або закривати свій бізнес, або переносити його до інших країн.

Японські банки та німецький Deutsche Bank мають намір вивести значну частину своїх активів зі Сполученого Королівства до Франкфурту, оскільки після офіційного старту процесу виходу країни з ЄС клієнти та активи поступово почали мігрувати до континентальної Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло