Британські фермери бояться дефіциту працівників після Brexit

Британські фермери бояться дефіциту працівників після Brexit

Деякі власники розглядають варіанти переміщення своїх господарств до інших країн, зокрема Польщі

Британські роботодавці в багатьох сферах, зокрема сільському господарстві, які звикли покладатись на сезонних працівників-іммігрантів побоюються дефіциту робочої сили після виходу Британії зі складу ЄС. Про це розповідає Reuters.

Як повідомляється, роботодавці з Великобританії вже бачать ознаки того, що країна стала менш привабливою для іноземних працівників, які беруться за роботу, на яку британці не йдуть через низьку заробітну платню.

За оцінкою Інституту персоналу та розвитку, 43% працівників-громадян ЄС у галузі освіти та 49% – у галузі охорони здоров’я вирішили покинути Великобританію .

Уряд заявив, що скористається перехідним періодом для забезпечення того, щоб роботодавці після Brexit не залишились без персоналу, втім, не повідомляє яким чином це буде здійснюватись.

Поки певна частина фермерів зможе перемістити своє господарство за кордон, інші повинні будуть його просто закрити за умови відсутності найманих працівників.

«Не всі фермери готові переїздити до континентальної Європи, – каже Лоуренс Олінс, голова садівників Великобританії . – Якщо не буде робочої сили, більшість підприємств закриється».

Протягом 70 років сім’я Тіма Чемберса займалась збором фруктів в південно-східній Англії, але після прийняття рішення стосовно виходу країни з Євросоюзу, йому довелось перенести частину бізнесу до Польщі і зараз, за умови продовження погіршення ситуації із трудовими іммігрантами, він готовий продати частину своїх земель у Великобританії.

Сімейна компанія W.B. Chambers&Son , за останні два десятиліття, сильно покладалась на сезонних працівників із Східної Європи, оскільки основну увагу фермери зосереджували на вирощуванні малини та ожини, які потребують збору урожаю вручну.

Цьогоріч під час найму працівників, Чемберс зіштовхнувся із ваганнями іноземних працівників їхати до Британії через нестабільну позицію національної валюти. Не без ускладнень, йому вдалось набрати достатню кількість працівників на серпень, але вперше він не має кандидатів, які б хотіли працювати з серпня по березень.

«Якщо ми не матимемо достатньої пропозиції робочої сили, нам доведеться відрегулювати об’єми нашого бізнесу та реструктуризувати його таким чином, щоб він був більш ефективним в новій економічній ситуації та шукати варіанти виробництва продукції за кордоном». 

Нагадаємо, 19 червня 207 року офіційно стартував початок виходу Великобританії з ЄС.

У зв’язку з нестабільною політичною ситуацію, національна економіка теж похитнулась.  Так найбільші японські банки, а слідом за ними і Deutsche Bank вирішили перенести частину своїх операцій та вивести значну частину активів до Франкфурту.

Одним з найважливіших питань Brexit стало визначення статусу громадян країн ЄС, 3 млн яких проживає у Великобританії. МЗС країни повідомив, що цій категорії населення доведеться подавати заявку на отримання статусу «поселенця», якщо вони мають намір залишатись жити в Об’єднаному Королівстві. Крім цього, після виходу країни з блоку, громадяни Євросоюзу будуть в’їжджати до Великобританії за новими правилами.

Як повідомлялось, цього року, через брак робочої сили, Сполучені Штати надали 150 000 додаткових робочих віз для сезонних працівників. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло