Brexit загрожує якості шотландського віскі: США хочуть знизити його стандарти

Brexit загрожує якості шотландського віскі: США хочуть знизити його стандарти

Індустрія віскі щороку приносить Шотландії 5,2 млрд доларів прибутків

Brexit загрожує якості шотландського віскі: США хочуть знизити його стандарти
фото Shutterstock

Шотландський уряд закликає захистити експорт віскі на законодавчому рівні після виходу Британії з Євросоюзу. про це пише The Independent.

Міністр економіки Шотландії Кіт Браун звернувся до міністрів Великобританії з пропозицією вжити заходів для захисту індустрії шотландського віскі, в зв’язку з тим, що цього тижня планується візит міністра закордонних справ Ліама Фокса в США.

Експорт віскі приносить Шотландії щороку близько 4 млрд фунтів стерлінгів, а визначення стандарту віскі в Євросоюзі захищає промисловість від низькоякісних і несертифікованих продуктів.

«Окрім того, що індустрія віскі грає ключову роль у шотландській культурі й самобутності, – це ще й близько 20 тисяч робочих місць», – наголосив шотландський міністр Браун.

«США ясно дали зрозуміти в обговореннях про Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство, що вони підтримають ослаблення стандартизації віскі, а це, в свою чергу, відкриє ринок до продуктів, які не відповідають цьому стандарту», – звертає увагу міністр.

«Вкрай важливо, щоб ми продовжували надавати надійний юридичний захист шотландському віскі, тому я вимагаю в британських міністрів пояснення, чи піднімалася тема шотландського віскі під час візиту держсекретаря США (Рекса Тіллерсона – ред.) у Великобританію минулого тижня», – сказав Браун.

Його основна вимога – гарантії про те, що діючі норми ЄС залишаться в силі і після Brexit.

Нагадаємо, нещодавно виникла суперечлива ситуація щодо ввезення американської курятини у Великобританію. Британці не готові купувати курятину із США, оброблену хлором, навіть заради вигідної торгівельної угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло