Хочеш торгову угоду із США – купуй небезпечну курятину

Хочеш торгову угоду із США – купуй небезпечну курятину

Великобританія не готова купувати курятину із США, оброблену хлором, навіть заради вигідної торгівельної угоди

Міністр охорони навколишнього середовища Великобританії заявив, що країна не погоджується на імпорт курятини із США, обробленої хлором, навіть задля встановлення торгової угоди із Сполученими Штатами після Brexit. Про це повідомляє Reuters.

Курятина, оброблена хлором, яку виготовляють у США заборонена у ЄС. Багато британців побоюються, що торгова угода з США призведе до погіршення рівня безпеки та якості продуктів харчування. Експерти і раніше відзначали, що чинне законодавство ЄС про сільське господарство і рибну галузь вимагало б серйозних змін, наїсть якби Британія прийняла рішення залишитися частиною блоку.

Майкл Гоув, міністр з питань навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства переконаний, що Великобританія ні за що не погодиться на постачання низькоякісного продукту і «не збирається понижати свої високі екологічні стандарти для досягнення будь-якої торгівельної угоди».

Як член ЄС, Британія не може зараз вільно укладати торгові угоди із третіми сторонами, але виграшна торгова угода із США стане головним пріоритетом Великобританії після Brexit.

Гоув також повідомив: «Міністр торгівлі цілком справедливо зазначив, що, безумовно, це питання важливе, але ми не можемо концентруватись саме на цій одній проблемі, коли розглядаємо величезний потенціал, який може принести торгова угода».

Президент США Дональд Трамп у вівторок високо оцінив поточну роботу із укладення пост-Brexit торгової угоди та розкритикував торгівельні відносини ЄС із США.

«Працюємо над основною торговою угодою з Великобританією. Може бути великою та захоплюючою. РОБОЧІ МІСЦЯ! ЄС демонструє протекціоністське ставлення до США. ДОСИТЬ!», написав Трамп у Twitter.  

Нагадаємо, крім загрози стати менш безпечними, продукти харчування зіштовхнуться із проблемою здорожчання. Вартість кожного імпортованого продукту зростатиме швидше ніж індекс споживчих цін. Експерти підрахували, що вартість приготування традиційного англійського сніданку зросте на 13%.

Україна збирається ініціювати переговори стосовно створення зони вільної торгівлі з Великобританією після того, як країна пройде через процедуру виходу з ЄС. На думку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, потенціал торгівлі між країнами може становити 3,5 млрд доларів. Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті