Віце-президент США – країнам Балтії: Загроза з боку Росії для вас більша, ніж для інших країн

Віце-президент США – країнам Балтії: Загроза з боку Росії для вас більша, ніж для інших країн

Заплановані Росією навчання можуть бути лише приводом для того, щоб розмістити в Білорусі військову техніку

Віце-президент США – країнам Балтії: Загроза з боку Росії для вас більша, ніж для інших країн
Фото Getty Images \ Getty Global Ukraine

Віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс запевнив, що США будуть підтримувати балтійські країни, якщо вони зіштовхнуться з російською агресією. Він запевнив, що Вашингтон твердо дотримується головної доктрини НАТО – колективної оборони від нападника.

Про це він заявив 31 липня в понеділок під час зустрічі з президентами Естонії, Латвії та Литви у Таллінні, передає Reuters.

«Сильний і єдиний Північноатлантичний Альянс сьогодні необхідний більше, ніж будь-коли з моменту краху комунізму чверть століття тому, і в країнах Балтії загроза агресії з боку вашого непередбачуваного східного сусіда більша, ніж в інших країнах», – сказав Пенс під час прес-конференції з трьома президентами.

«Сполучені Штати твердо дотримуються статті 5 Кодексу альянсу: напад на одного з нас вважається нападом на всіх», – наголосив Пенс.

Наступного місяця Росія планує провести великомасштабні військові навчання «Запад» разом зі своїм союзником Білоруссю. У військовому керівництві США вважають, що ці військові маневри можуть бути «Троянським конем», в результаті яких у Білорусі залишиться військова техніка.

Пенс попередив, що Росія продовжує «прагнути до насильницької зміни міжнародних кордонів, підривати демократичні держави суверенних держав і натравити вільні народи Європи один на одного».

Президент Литви Даля Грібаускайте сказала, що контроль за повітряним простором з боку НАТО буде вдвічі підсилено під час цих навчань.

Після Таллінна Майк Пенс поїде до Грузії та Чорногорії – нового члена Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Даля Грібаускайте раніше звернулася до керівництва НАТО з пропозицією встановити в прибалтійському регіоні американський ракетно-зенітний комплекс. Такий захід, на її думку, допоможе у стримуванні агресивної політики Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло