Грібаускайте просить США встановити в прибалтійському регіоні американський ракетно-зенітний комплекс
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Грібаускайте просить США встановити в прибалтійському регіоні американський ракетно-зенітний комплекс

Такий захід, на її думку, допоможе у стримуванні агресивної політики Росії

Грібаускайте просить США встановити в прибалтійському регіоні американський ракетно-зенітний комплекс
Фото з defence-blog.com

НАТО має раз і назавжди розмістити протиракетну зброю в Прибалтиці для того, щоб стримувати Росію. Про це в четвер, після встановлення американського ракетно-зенітного комплексу Patriot в регіоні, заявила президент Литви Даля Грібаускайте, передає Reuters.

«Було б дійсно доцільним мати таке озброєння в Прибалтиці, це б забезпечило більш високий рівень безпеки для усіх наших країн», – повідомила Грібаускайте, стоячи біля ракет під час двотижневих навчань НАТО з протиповітряної оборони, що відбувається в Литві.

«Ми з радістю їх приймемо,  сказала вона про ракети. – Ми завжди готові».

У відповідь на незаконну анексію Криму в 2014 році та постачання зброї сепаратистам на Сході України, НАТО активізував розгортання своїх сил в країнах Балтії, східної Польщі та на Чорному морі.

Литва, Латвія та Естонія, якими колись керувала Москва, а зараз вони входять до НАТО та ЄС, мають намір потроїти видатки на оборону до 2018 року у порівнянні з 2014 роком, для того щоб бути готовими справитись з будь-якими загрозами зі сторони РФ.

Але через відносно невеликі військові та загальні бюджети, країнам Балтії доводиться чекати на допомогу союзників, в тому числі, і в питанні надання зенітного озброєння.

Грібаускайте також повідомила, що не має нічого проти встановлення озброєння поза межами Прибалтики, але якщо вони будуть здатні захищати регіон.

«Оскільки ракетно-зенітний комплекс Patriot має великий діапазон дії, насправді немає значення де саме його буде розташовано – в країнах Балтії, Польщі або ще десь. Важливою є швидкість відповіді на загрозу», – сказала вона.

Росія стверджує, що НАТО своїми діями збільшує ризик виникнення конфліктів в Європі, посилаючись на найактивнішу модернізацію озброєння Альянсу з часів «Холодної війни» та широку присутність його військ у східній Європі.

Нагадаємо, в Одесі тривають масштабні американсько-українські навчання Sea Breeze. Під час тренувань військові відпрацюють навики морської експедиції, протиповітряної та проти корабельної оборони, десантні операції та багато іншого. Цьогоріч, в умовах напруженої військової ситуації України з Росією, США направили до українських берегів крейсер Hue City та есмінець Carney.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло