Мінагрополітики планує дозволити бізнесу купувати до 1000 га землі

Мінагрополітики планує дозволити бізнесу купувати до 1000 га землі

До потенційних покупців обіцяють застосовувати жорсткі кваліфікаційні вимоги

Мінагрополітики планує дозволити бізнесу купувати до 1000 га землі
Фото Shutterstock

Міністерство аграрної політики та продовольства України не виключає внесення в проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» норми про надання юридичним особам права купівлі до 1 тисячі гектар землі, повідомляє Економічна правда.

«Зараз обговорюється можливість надання права купівлі сільськогосподарської землі юридичним особам. Але це буде не більше 1 тис. гектарів «в одні руки» і до потенційного покупця будуть висуватися досить жорсткі кваліфікаційні вимоги» – зазначає перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Він зазначив, що раніше передбачався продаж землі тільки фізичним особам громадянам України в розмірі не більше 200 га «в одні руки».
«Спочатку продаж землі юрособам не планувався. Ця норма з'явилася в результаті широких дискусій з аграрними асоціаціями» – уточнив Мартинюк.

За його словами, купувати землю матимуть право підприємства, які вели сільськогосподарську діяльність мінімум останні три роки. Крім того, серед їх засновників не повинно бути нерезидентів України.

Що стосується продавців, то, на думку першого заступника міністра аграрної політики і продовольства, ними будуть переважно люди, які успадкували свої ділянки і не живуть в сільській місцевості.

На рахунок вартості землі Мартинюк вважає, що на старті ціна за гектар буде відштовхуватися від розцінок «чорного ринку» – від $1 тис. до $2 тис.
«При цьому досвід країн Східної Європи показує, що ціна буде мати постійну тенденцію до зростання – не дуже суттєву в перший рік, але дедалі більшу в наступні», – зазначив він.

Мартинюк також повідомив, що Міністерство агрополітики і продовольства практично завершило роботу над законопроектом про обіг сільгоспземель і, можливо, вже у вересні документ буде внесений на розгляд Верховної Ради.

Як вже повідомляв Mind, Мінюст планує передавати тюремні землі в довгострокову оренду стратегічним агрохолдингам.
Отримані кошти урядовці планують використовувати для модернізації тюремної системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті