Банк HSBC витратить $300 млн, щоб перемістити свої відділи з Британії через Brexit

Банк HSBC витратить $300 млн, щоб перемістити свої відділи з Британії через Brexit

Банк не хоче ризикувати прибутками в розмірі $1 млрд, тому створює відділ у Франції

Банк HSBC витратить $300 млн, щоб перемістити свої відділи з Британії через Brexit
HSBC Tower, одна з найвищих веж Лондона
Фото Shutterstock

HSBC (Hongkong & Shanghai Banking Corporation) – один з найбільших у світі міжнародних банків зі штаб-квартирою в Лондоні – може витратити до $300 млн для того, щоб перемістити робочі місця і частину свого бізнесу в Париж після виходу Великобританії з Європейського Союзу. Про це повідомив у понеділок виконавчий директор Стюарт Гуллівер, пише Reuters.

У цю суму входять витрати на передислокацію до 1000 робочих місць у французьку столицю, а також пов'язані з цим судові витрати, пояснив Гуллівер під час телефонної прес-конференції.

«Сума в $200-300 мільйонів – це вартість нашого переїзду до Франції», – сказав Гуллівер після того, як HSBC повідомив про збільшення прибутку за першу половину року.

За його словами, до $1 млрд доходу HSBC може опинитися під загрозою через Brexit, тому банк повинен мати можливість зберегти дохід, перемістивши ключові робочі місця в Париж, сказав Гуллівер.

Компанії витрачають десятки мільйонів доларів на підготовку до виходу з Великобританії, а міжнародні банки створюють нові філіали на континенті або розробляють існуючі.

Причина цих зрушень суто економічна – досі не зрозуміло, наскільки доступними будуть їх британські відділення після березня 2019 року, коли Великобританія покине ЄС.

Голова HSBC Дуглас Флінт сказав, що на зустрічі між міністром по Brexit Девідом Девісом і керівниками британських компаній цього місяця помітні ознаки покращення відносин між урядом і бізнесом щодо подолання наслідків Brexit. «Кожна за сторін зацікавлена в розуміння іншої», – повідомив він.

Нагадаємо, міністр фінансів Великобританії заявив, що країна не збирається зменшувати податки нижче за європейський рівень для втримання конкурентоздатності після Brexit.  Натомість Британія має намір зберегти європейську економічну та соціальну модель управління.

Як повідомлялося, японські банки Nomura і Daiwa зібралися перенести частину своїх операцій з Лондона до Франкфурта, щоб зберегти доступ до єдиного європейського ринку після Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло