Мінфін США планує взяти в борг $96 млрд в ІІІ кварталі та $501 млрд – в IV кварталі 2017 року
Держборг США зараз перевищує $19,8 трлн
Міністерство фінансів США в понеділок заявило, що у ІІІ кварталі 2017 року планує взяти в борг на $2 млрд менше ніж планувало раніше, але значно збільшить розмір позики в останньому кварталі. Департамент казначейства США заявив про свої плани щодо зовнішніх чистих запозичень на липень вересень у розмірі $96 млрд, а на жовтень-грудень – $501 млрд. Про це повідомляє Reuters.
Мінфін зазначає, що протягом ІІІ кварталу очікується збільшити ринковий борг на $6 млрд, що дозволить отримати залишок у розмірі $60 млрд у вересні.
Протягом IV кварталу, Міністерство фінансів США має намір наростити ринковий борг до $501 млрд із прогнозованим залишком у $360 млрд.
Міністр фінансів США Стівен Мнучін минулого тижня звернувся до конгресу із пропозицією підняти межу державного боргу США., для того щоб уникнути вищих відсоткових витрат платників податків та невизначеності на ринку щодо потенційного дефолту. Уряд США має встановлений законом ліміт щодо суми, яку країна може взяти в борг для покриття дефіциту бюджету, що виникає в результаті того, що Вашингтон витрачає більше ніж отримує від збору податків. Лише конгрес має повноваження підвищувати цей ліміт.
Як повідомляється, за ІІ квартал 2017 року Мінфін позичив $35 млрд і закінчив цей період із залишком коштів у розмірі $181 млрд.
Нагадаємо, загальний прямий і гарантований борг України на кінець травня становив $68 млрд.
Щорічно з бюджету України витрачається близько 100 млрд грн. або 4% ВВП на обслуговування зовнішнього боргу. Як підрахували в Міністерстві фінансів, держборг України складає 66,8% ВВП.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].