Компанія Фірташа виходить на газові ринки ЄС

Компанія Фірташа виходить на газові ринки ЄС

У 2016 році Україна імпортувала зі Словаччини 9,1 млрд куб. м газу

Компанія «РГК Трейдинг» підписала контракт з оператором ГТС Словаччини Eustream про доступ до газотранспортних потужностей цієї країни.

«Угода дає «РГК Трейдинг» право на покупку потужностей словацької ГТС для імпорту газу з країн Євросоюзу в Україну», – повідомляє компанія.

Контракт відкриває для «РГК Трейдинг» прямий доступ на ринки природного газу Словаччини, Чехії, Австрії та Угорщини.

Відповідно до контракту, «РГК Трейдинг» отримала право на участь в аукціонах, на які Eustream виставляє вільні транспортні потужності своєї ГТС. На таких періодичних торгах є можливість викупити вільні потужності терміном на день, місяць, квартал або рік.

За даними компанії, у 2016 році Україна імпортувала зі Словаччини 9,1 млрд куб. м газу, а за січень–травень 2017 року – 4,8 млрд куб. м.

«РГК Трейдинг» є великим постачальником газу для комерційних споживачів, у тому числі і в промисловому секторі. Входить до групи компаній «Регіональна Газова Компанія» Дмитра Фірташа.

Молодшими партнерами Фірташа по РГК є: Сергій Льовочкін – народний депутат і колишній глава Адміністрації Януковича, його сестра Юлія та Іван Фурсін – народний депутат, партнер Фірташа.

Раніше повідомлялось, що на початку року на конкурентний ринок імпорту газу з Європи вийшли компанії Віктора Пінчука й група «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Рінат Ахмєтов з Дмитром Фірташем повернулися до міжнародного газового трейдингу ще раніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло