Сьогодні з'явиться альтернативна криптовалюта – Bitcoin Cash

Сьогодні з'явиться альтернативна криптовалюта – Bitcoin Cash

До чого це може призвести?

Сьогодні з'явиться альтернативна криптовалюта – Bitcoin Cash
Фото: pixabay.com

1 серпня о 15:50 за Києвом в ланцюзі біткоін – блокчейн відбудеться розкол. З’явиться альтернативна криптовалюта – Bitcoin Cash.

Про це пише Ethereum World News, передає Finbalance.

«Хардфорк» (розвилка, розділення) відбудеться через те, що пул китайських майнерів не погодився з параметрами оновлення, відомого як SegWit2x, що збільшить обчислювальний блок з 1 до 2 МБ.

Незгодні знаходяться в чисельній меншості, але за ними стоять гігантські китайські «ферми» з видобутку біткоінів – ангари, заставлені стелажами з графічними процесорами, що «видобувають» криптовалюту.

Обчислювальна потужність «заколотників» велика, і їм просто невигідно плисти в одному човні з масами дрібних майнерів. Нова валюта на блокчейні, названа Bitcoin Cash, передбачає збільшення максимального обсягу блоку до 8 МБ. При цьому розмір блоку може варіюватися залежно від потреб конкретного майнера.

Також творці нової системи стверджують, що вона краще захищена від атак повторного відтворення і стирання на систему аутентифікації в блокчейні.

Bitcoin Cash обіцяє частіший перерахунок складності. З огляду на зростання обчислювальних потужностей, складність (ймовірність обчислення блоку, тобто генерації чергової «монети») перераховується через кожні 2016 блоків, або приблизно раз на два тижні. Імовірність знаходження блоку щоразу зменшується і вимагає більшої обчислювальної потужності. Частіший перерахунок складності також грає на руку великим майнерам, які врешті-решт можуть просто монополізувати процес «видобутку» біткоінів.

Більшість біткоін-спільноти пропонує вважати Bitcoin Cash «альткоіном», тобто альтернативною біткоіну криптовалютою. Однак це не зовсім так. У нової криптовалюти та ж історія, що і у біткоінів. Просто в годину Х ланцюжок блокчейну подвоїться, і з’являться дві альтернативні лінії біткоінів. У результаті може виникнути хаос.

Активні учасники «громадянської війни» заспокоюють звичайних інвесторів: власники біткоінів, мовляв, отримають відповідну кількість токенів Bitcoin Cash, при цьому зберігши старі біткоіни. Тобто в один момент подвоять свої капітали в криптовалюті.

Однак насправді гроші з неба впадуть далеко не на всіх. Отримати нову криптовалюту зможуть тільки ті користувачі, що самостійно контролюють свої приватні ключі. А також ті, хто користується послугами посередників (біткоін-бірж і електронних гаманців), які підтримали введення Bitcoin Cash. Однак таких меншість. Такі біржі, як itBit і Bisq, гаманці BitPay, Coinbase, Electrum, та й більшість інших, вважають, що біткоін існує тільки один і не визнають нову криптовалюту на його основі.

Відповідно, між двома таборами почнеться жорстка конкуренція. Ті користувачі, чиї електронні гаманці не підтримали Bitcoin Cash, можуть почати масово виводити біткоіни на рахунки конкурентів, щоб отримати нові «монети». Це спровокує війну між старим і новим біткоіном і може призвести до обвалення курсу всіх криптовалют.

Нагадаємо, раніше Mind писав про основні характеристики віртуальних грошей і перспективи їхнього розвитку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло