АМКУ звинувачує аеропорт «Бориспіль» в сумнівних знижках для МАУ

АМКУ звинувачує аеропорт «Бориспіль» в сумнівних знижках для МАУ

Антимонопольний комітет виявив непублічні та непрозорі знижки для авіакомпанії МАУ

АМКУ звинувачує аеропорт 	«Бориспіль» в сумнівних знижках для МАУ
Фото УНІАН

За інформацією Антимонопольного комітету, держпідприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» надавало авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» сумнівні знижки щодо сплати аеропортових зборів. Про це повідомляє видання BBC Україна.

Зазначається, що комітет розглядає справу «за ознаками вчинення ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг».

«ДП «МА Бориспіль», маючи ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку надання спеціалізованих послуг аеропорту в межах території розташування Міжнародного аеропорту «Бориспіль», застосовувало знижувальні коефіцієнти до аеропортових зборів лише до однієї авіакомпанії – ПрАТ «Авіакомпанія МАУ», – йдеться у документі АМКУ.

Там також додають, що аеропорт робив це «не публічно, непрозоро, за відсутності будь-яких встановлених критеріїв розрахунку розміру знижок до аеропортових зборів для авіакомпаній».

У Антимонопольному комітеті порекомендували аеропорту «Бориспіль» виробити чіткі критерії щодо знижок на аеропортові збори.

Нагадаємо, 26 липня МАУ подала заяву до ГПУ, в якій звинувачувала міністра Омеляна в незаконних пільгах для лоукостера Ryanair.

У заяві сказано, що гендиректор аеропорту “Львів” Тетяна Романовська, при фактичній підтримці міністра Володимира Омеляна надали знижки на обслуговування нових перевізників в державному аеропорту “Львів”.

Також в заяві говориться, що міністр Володимир Омелян зобов'язався надати новому перевізнику пільги на обслуговування в міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

«Зазначені пільги не доступні існуючим перевізникам, які вже виконують рейси в зазначені аеропорти, в тому числі і авіакомпанії МАУ. В результаті таких дій, авіакомпанії МАУ, а також державі, завдано істотних збитків», – говориться в заяві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло