Закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання набув чинності

Закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання набув чинності

Лічильники тепла мають бути встановлені протягом року

Закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання набув чинності
Фото Shutterstock

У середу, 2 серпня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман опублікував на своїй сторінці у Facebook інформацію про те, що українці платитимуть тільки за фактично спожиті обсяги комунальних послуг.

Ще один крок до енергоефективності зроблено – українці платитимуть тільки за фактично спожиті обсяги комунальних послуг....

Опубликовано Volodymyr Groysman 2 августа 2017 г.

«Сьогодні набув чинності Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає перехід на 100% облік споживання теплової енергії та водопостачання», – заявив Гройсман.

Оператори зовнішніх інженерних мереж у визначений термін зобов’язані встановити лічильники там, де вони відсутні.

Лічильники тепла мають бути встановлені протягом року, лічильники гарячої та питної води для нежитлових будівель протягом одного року, а для житлових будівель – протягом двох років. Якщо оператор цього не зробить, на нього, а не на споживача, накладатимуться штрафні санкції. У споживача залишається право самостійно купити лічильники. Але люди за це платити не зобов'язані.

Встановлення лічильників дозволить українцям самостійно контролювати обсяги споживання води та тепла, а отже контролювати витрати на комунальні послуги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті