Рошен займає 15% українського експорту сухого молока та вершків

Рошен займає 15% українського експорту сухого молока та вершків

У першому півріччі експорт молочних продуктів з України збільшився на 76,6% у грошовому вимірі

З січня по червень експорт молочних продуктів з України в січні-червні 2017 року склав $117,2 млн. Цей показник збільшився на 76,6% у порівнянні з аналогічному періоді минулого року. Про цей йдеться у повідомлені аналітичного департаменту Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Основу експорту в грошовому вираженні склали молоко та вершки згущені (35%, або $40,4 млн) та вершкове масло (38%, або $44,8 млн).

Сири та молочна сироватка принесли по 12% експортної виручки ($14,3 млн та $13,6 млн відповідно), молоко та вершки незгущені – 2% ($2,6 млн), а кисломолочна продукція – 1% ($1,5 млн).
П’ять найбільших експортерів забезпечили 39% поставок сухих молока та вершків  у січні-червні 2017 року.

Лідерами експорту у натуральному вираженні стали «Вінницький молочний завод «Рошен» (15%), «Старокостянтинівський молочний завод» (8%), «Білоцерківська агропромислова група» (8%), «Ружин-молоко» (4%) та «Веселинівський завод сухого знежиреного молока» (4%).

У сегменті масла перша п’ятірка експортерів виглядає наступним чином: «ВМЗ «Рошен»» (12%), «Старокостянтинівський МЗ» (7%), «Яготинський маслозавод» (7%), «Веселинівський завод СЗМ» (3%), «Ічнянський завод сухого молока і масла» (2%). Ці компанії забезпечили 32% експорту масла в першому півріччі поточного року.

Раніше повідомлялось, що з початку 2017 року українські підприємства експортували 63 200 тонн молочних продуктів. Цей обсяг є на 22,8% більше показника за аналогічний період минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло