Трамп: санкції проти Росії можуть не вводитися в галузі оборони і розвідки

Трамп: санкції проти Росії можуть не вводитися в галузі оборони і розвідки

Нові санкції зблизять між собою Росію, Китай і Північну Корею, вважає президент

Трамп: санкції проти Росії можуть не вводитися в галузі оборони і розвідки
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп прокоментував підписаний ним сьогодні законопроект, яким на Росію, Північну Корею та Іран накладаються нові жорсткі санкції.

«Я виступаю за жорсткі заходи проти режимів диктаторів у Тегерані та Пхеньяні. Я також виступаю за те, щоб ясно заявити, що Америка не потерпить втручання в наш демократичний процес, і що ми разом з союзниками будемо чинити спротив російським спробам дестабілізації», – наводиться коментар Трампа на сайті Білого дому.

Він стверджує, що повідомляв Конгресу про недоліки законопроекту:  що він зазіхає на виконавчу владу (владу президента), ставить у невигідне становище американські компанії та порушує інтереси європейських союзників.

За словами Трампа, його адміністрація намагалася працювати з Конгресом, щоб зробити цей законопроект кращим. Деякі формулювання вдалося покращити, завдяки цьому Міністерству фінансів буде простіше надавати ліцензії американським підприємствам, людям та компаніям.

«Крім того, ми змінили формулювання таким чином, що санкції можуть бути відкладені в секторах розвідки та оборони, якщо вони можуть негативно вплинути на американські компанії та наших союзників», – наголосив президент.

Та все ж закон містить серйозні недоліки, вважає Трамп. Він критикує той момент, що повноваження виконавчої влади перейшли Конгресу. «Це той Конгрес, який не може 7 місяців домовитися щодо законопроекту про охорону здоровʼя», – пише Трамп.

Крім того, на його думку, тепер складно буде укладати вигідні для американців ділові угоди, натомість це зблизить Росію, Китай і Північну Корею між собою.

«Попри все, я підписую закон на користь національної єдності», – підводить підсумки Трамп. На його думку, цей закон має змусити Росію зробити кроки до покращення відносин із США.

«Можливо, співпраця між нашими країнами у важливих глобальних питаннях допоможе нам ці санкції скасувати», – заявив Дональд Трамп.

Тим часом прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив про те, що з прийняттям закону про посилення санкцій США фактично оголосили Росії повноцінну торгову війну.

Нагадаємо, у середу вранці Трамп підписав закон, яким проти Росії вводяться нові санкції, і тепер президент не може їх скасувати послабити без схвалення Конгресу. Новий пакет антиросійських санкцій обмежує можливість участі американських компаній у спільних енергетичних проектах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло