Туск стривожений майбутнім Польщі в ЄС

Туск стривожений майбутнім Польщі в ЄС

Політика польського уряду щодо судової реформи, екології та ЗМІ здаються ЄС спірними

Туск стривожений майбутнім Польщі в ЄС
фото Shutterstock

Голова Ради Європи Дональд Туск повідомив, що європейське майбутнє Польщі є непевним через політику, яку провадить польський уряд щодо реформування судових органів, навколишнього середовища та державних ЗМІ. Про це повідомляє Reuters.

Правляча партія прагне розширити свої повноваження, що призвело до кризи у відносинах із Єврокомісією та спровокувало один із найбільших внутрішньополітичних конфліктів.

«Сьогодні стоїть питання про європейське майбутнє Польщі, – заявив Туск.  Я дійсно розумію емоції поляків, яких тривожить судова система та майбутнє Польщі в ЄС».

Центристська партія Туска «Громадянська платформа» була при владі протягом 8 років, доки партія «Право і справедливість», яку очолює Ярослав Качинський не виграла вибори у 2015 році та поступово почала вводити радикальні реформи. Хоча деякі поляки вважають наявну зараз судову систему корумпованою та такою, в якій переважають способи мислення притаманні комуністичній ері, інші вбачають у реформуванні спробу захопити владу.

«Є багато питань, в яких дії польського уряду здаються вельми спірними з точки зору всього ЄС. Іноді, включно із Будапештом», сказав Туск.

Угорщина, яка позиціонує себе союзником Польщі, проголосувала за переобрання Туска на найвищу посаду в ЄС у березні, що розчарувало представників партії «Право і справедливість».

Туск також розкритикував уряд прем’єр-міністра Польщі Беати Шидло за вирубку дерев в заповідному лісовому масиві Біловезької пущі.

Європейський суд наказав негайно припинити вирубку, заявивши, що Варшава цими діями натякає « на прелюдію до оголошення того, що Польщі більше не потрібен Євросоюз, а ЄС не потрібна Польща»

Нагадаємо, наприкінці липня Сенат Польщі вночі схвалив суперечливий судовий законопроект, що може підірвати незалежність судової влади, згідно з яким буде звільнено усіх суддів, крім тих, які були відібрані міністром юстиції.

Як повідомлялось, його прийняття супроводжувалось масовим протестами у країні.

Президент Польщі Анджей Дуда згодом наклав вето на два із трьох законопроектів  – про Верховний суд та про Національну раду судової влади.

 Єврокомісія, в свою чергу, розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі за порушення законодавства ЄС через судову реформу. Польська влада має місяць на підготовку офіційної відповіді. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло