Туск стривожений майбутнім Польщі в ЄС

Туск стривожений майбутнім Польщі в ЄС

Політика польського уряду щодо судової реформи, екології та ЗМІ здаються ЄС спірними

Туск стривожений майбутнім Польщі в ЄС
фото Shutterstock

Голова Ради Європи Дональд Туск повідомив, що європейське майбутнє Польщі є непевним через політику, яку провадить польський уряд щодо реформування судових органів, навколишнього середовища та державних ЗМІ. Про це повідомляє Reuters.

Правляча партія прагне розширити свої повноваження, що призвело до кризи у відносинах із Єврокомісією та спровокувало один із найбільших внутрішньополітичних конфліктів.

«Сьогодні стоїть питання про європейське майбутнє Польщі, – заявив Туск.  Я дійсно розумію емоції поляків, яких тривожить судова система та майбутнє Польщі в ЄС».

Центристська партія Туска «Громадянська платформа» була при владі протягом 8 років, доки партія «Право і справедливість», яку очолює Ярослав Качинський не виграла вибори у 2015 році та поступово почала вводити радикальні реформи. Хоча деякі поляки вважають наявну зараз судову систему корумпованою та такою, в якій переважають способи мислення притаманні комуністичній ері, інші вбачають у реформуванні спробу захопити владу.

«Є багато питань, в яких дії польського уряду здаються вельми спірними з точки зору всього ЄС. Іноді, включно із Будапештом», сказав Туск.

Угорщина, яка позиціонує себе союзником Польщі, проголосувала за переобрання Туска на найвищу посаду в ЄС у березні, що розчарувало представників партії «Право і справедливість».

Туск також розкритикував уряд прем’єр-міністра Польщі Беати Шидло за вирубку дерев в заповідному лісовому масиві Біловезької пущі.

Європейський суд наказав негайно припинити вирубку, заявивши, що Варшава цими діями натякає « на прелюдію до оголошення того, що Польщі більше не потрібен Євросоюз, а ЄС не потрібна Польща»

Нагадаємо, наприкінці липня Сенат Польщі вночі схвалив суперечливий судовий законопроект, що може підірвати незалежність судової влади, згідно з яким буде звільнено усіх суддів, крім тих, які були відібрані міністром юстиції.

Як повідомлялось, його прийняття супроводжувалось масовим протестами у країні.

Президент Польщі Анджей Дуда згодом наклав вето на два із трьох законопроектів  – про Верховний суд та про Національну раду судової влади.

 Єврокомісія, в свою чергу, розпочала процедуру притягнення до відповідальності Польщі за порушення законодавства ЄС через судову реформу. Польська влада має місяць на підготовку офіційної відповіді. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло