Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Сенат Польщі схвалив суперечливий судовий законопроект

Сенат Польщі схвалив суперечливий судовий законопроект

Тисячі поляків вийшли на протест під стіни Сенату та Верховного Суду

Сенат Польщі схвалив суперечливий судовий законопроект
Фото: pixabay.com

Польща зробила ще один крок назустріч погіршенню стосунків із Брюсселем, після того як польський Сенат в суботу ухвалив судовий законопроект, який як побоюються критики, підірве незалежність судової влади. Про це повідомляє Financial Times.

Як повідомляється, голосування відбувалось вночі: 55 сенаторів підтримали законопроект, 23 проголосували проти, 2 – утрималось. Закон було прийнято без жодної поправки.

Законопроект, який змусить усіх суддів, окрім тих кого попросить залишитись президент, піти у відставку, викликали протести по усій країні.

Нагадаємо, у великих містах Польщі відбулись протести проти судової реформи Ярослава Качинського. На думку мітингувальників, зміни позбавлять судову систему незалежності.

Гостру критику викликали плани польського уряду і зі сторони Брюсселя. Єврокомісія у середу попередила, що може попросити інші країни-члени блоку висунути офіційне попередження якщо правляча партія просуватиме свої наміри. CNN повідомляє, що представники ЄС можуть застосувати Статтю 7 – механізм, що дозволить ввести санкції щодо Польщі та тимчасово забрати у країни право голосу у блоці.

Тепер, для того щоб законопроект вступив в дію, його має підписати президент Польщі Анджей Дуда. Однак опозиційні політики закликають поляків продовжувати протести.

«Це так важливо, що ми боремось за кожен дюйм нашої демократії, за кожен сантиметр прав наших громадян, – сказала опозиціонерка Каміла Гасюк-Піхович. – Польща надто довго страждала від комунізму. Ми продовжимо протестувати проти порушення верховенства закону».

Польський уряд наполягає на тому, що ці зміни є необхідними для капітального перебудування неефективної системи, яка не змінювалась з часів виходу Польщі з комунізму.

Згідно із зміненим законом, Верховний суд країни підкорятиметься міністерству юстиції. Голова мін’юста отримає повноваження самостійно, без жодних консультацій з представниками органів правосуддя, призначати голів апеляційних та окружних судів. У Верховному суді буде створена п’ята палата – Дисциплінарна, яка займатиметься справами суддів, прокурорів, адвокатів та нотаріусів.

Як повідомлялось, напередодні Сейм Польщі затвердив закон про Верховний суд, «за» проголосувало 235 депутатів, «проти» – 192, 23 – утримались. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті