Експорт українського м’яса зріс на 45%

Експорт українського м’яса зріс на 45%

За I півріччя 2017 року приріст експорту продуктів м’ясної групи склав 55 тис. тон

Експорт українського м’яса зріс на 45%
Фото Shutterstock

За перші шість місяців 2017 року Україна експортувала на 45% більше м'яса і субпродуктів, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”.

Показник експорту за перше півріччя поточного року становить 176 тис. тон. За аналогічний період минулого року було експортовано 121 тисячу тон українських м'ясопродуктів.

За словами заступника ННЦ «Інститут аграрної економіки» Миколи Пугачова, подібних результатів вдалося досягти завдяки тенденції широкої географічної диверсифікації. Українські експортери продовжують закріплюватися на нових зовнішніх ринках збуту, після втрати російського.

«Якщо ще в 2015 році позиції основного імпортера українського м'яса і субпродуктів утримувала Росія, то вже в I півріччі 2017 переважали поставки на ринки країн Європи і Азії», – зазначив Пугачов.

За його словами, основними закупівельниками українських м'ясопродуктів є Єгипет (17,3%), Нідерланди (14,2%), Азербайджан (9,7%), Білорусь (8,4%) та Ірак (5,9%).

Також великий попит на українське м'ясо є в Грузії, Гонконгу, Німеччині, Казахстані та Об'єднаних Арабських Еміратах. За січень-червень поточного року в перераховані країни било продано 75% від загального експорту українського м'яса і субпродуктів.

Нагадаємо, 2 серпня Об'єднані Арабські Емірати зняли обмеження на ввезення продукції птахівництва з України. Причиною тимчасової заборони були спалахи пташиного грипу в деяких областях України.

“ОАЕ важливий і досить перспективний партнер для України в сфері розвитку агробізнесу. За офіційною статистикою, двостороння торгівля між Україною та ОАЕ в 2016 році склала $133,6 млн. Експорт української аграрної продукції склав $123 млн, серед яких яйця – $20,5 млн, м'ясо і субпродукти – $6,5 млн.” – повідомляє Євгеній Ковтуненко, керуючий партнер МЮК «KODEX» у коментарі для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті