Розпочато розробку національної криптовалюти — КриптоГривні

Розпочато розробку національної криптовалюти — КриптоГривні

Розробкою проекту займається українська криптовалютна біржа KUNA

Розпочато розробку національної криптовалюти — КриптоГривні
Фото Shutterstock

Голова криптовалютної біржі KUNA Михайло Чобанян оголосив, що запускає власний проект по створенню національної криптовалюти – КріптоГрівні, повідомляє Forkblog.

Проект національної криптовалюти раніше був заморожений Нацбанком України.

«НБУ планував розробку е-гривні. Але голови Національного банку немає. Є тільки виконуючий обов'язки, і розробки по суті заморожені. А час втрачати не можна. Тому вирішили розробляти свою КриптоГривню”, – розповів Чобанян.

Також він підкреслив, що КріптоГривня – відкритий громадський проект, а не спроба створити приватні гроші. Мета проекту – провести експеримент і напрацювати експертизу для запуску національної криптовалюти від національного банку.

«До сих пір ще ніхто не експериментував з національними криптовалюта. Ми хочемо створити майданчик для глобальних експериментів. Після альфа і бета-тестів для підтримки інтересу спробуємо попрацювати з реальною гривнею” – повідомив Чобанян.

Як очікується, баланс КриптоГривні буде прив'язаний до балансу на біржі KUNA в співвідношенні 1:1.

Чобанян також анонсував запуск в країні мережі біткоіни-банкоматів Cryptomat. Їх планують встановити в Києві вже до кінця місяця, а по країні їх кількість досягне 150 до кінця року.

«Пілот буде в Києві. Це те, що я знаю особисто, так як є кілька замовників. Всі хочуть спробувати їх в Києві. Ми (біржа KUNA – ред.) Займаємося тільки інтеграцією API біржі до термінального софту. Ми не ставимо термінали, не робимо їх і не експлуатуємо” – зазначив Чобанян.

При цьому очікується, що криптомати будуть підтримувати всі види цифрових криптовалют, які вже є або з'являться в майбутньому. Термінали працюватимуть з комісією.

«Попередній план + 5% від комісій на біржі. Це та комісія, яка виправдовує доцільність установки терміналу, і ті ризики, які буде нести їх власник. З них 4% – дохід власника терміналу, 1% – це умовно постійні витрати » – розповів глава біржі KUNA.

Як вже повідомляв Mind, з серпня середня ціна на біткоін становила $2775. Графічно волатильність звузилася, впритул приєднавшись до свого рівня опору, і ринок завмер в очікуванні закінчення епопеї з появою BCC і активації SegWit.

Нагадаємо, 1 серпня в ланцюзі Bitcoin – блокчейн відбувся розкол. В результаті з’явилася альтернативна криптовалюта – Bitcoin Cash.

«Хардфорк» (розвилка, розділення) відбувся через те, що пул китайських майнерів не погодився з параметрами оновлення, відомого як SegWit2x, що збільшує обчислювальний блок з 1 до 2 МБ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті