Аналіз криптовалют: чим біткоін дивував у липні

Аналіз криптовалют: чим біткоін дивував у липні

Цінові «гойдалки», нові протоколи, визнання блокчейну деякими держустановами та інші події на ринку віртуальних грошей

Этот материал также доступен на русском языке
Аналіз криптовалют: чим біткоін дивував у липні
Фото Shutterstock

3 серпня середня ціна на біткоін становила $2775. Графічно волатильність звузилася, впритул приєднавшись до свого рівня опору, і ринок завмер в очікуванні закінчення епопеї з появою BCC і активації SegWit. До слова, триватиме це все ще близько тижня.

Позитивний новинний фон

З початку року біткоін почав зростання, яке навесні перетворилося на гонки за ціновими максимумами. Такий рух тримався протягом першого півріччя 2017 року. За цей час ціна виросла більше ніж в 2,5 разу.

Протягом усього цього часу бичачий рух на ринку супроводжувався позитивним новинним фоном:

• нові законопроекти про можливі форми легалізації біткоіна на державному рівні;
• нові дослідження можливостей блокчейну від багатьох державних фінансових організацій;
• постійне збільшення кількості магазинів, що офіційно приймають оплату в біткоінах;
• впровадження блокчейну в банківських структурах;
• впровадження блокчейну в державних реєстрах.

Активація SegWit і цінова реакція біткоіна

У червні рух на ринку зупинився і склалася певна визначеність напередодні початку масового включення в SegWit (і на тлі прийнятої в травні угоди NYA про SegWit2x).

До середини червня, в очікуванні перших результатів щодо подальшого розвитку та оновлення мережі біткоінів, ціна зробила найглибшу автоматичну реакцію за весь час: з початку червня ціна на біткоіни втратила 30%, а сукупна капіталізація ринку криптовалюти просіла в 1,5 разу, з $94 млрд до $64 млрд.

Однак основне падіння відбулося за рахунок відтоку капіталу з ринку альткоінів, тоді як капіталізація першої криптовалюти, незважаючи на вчорашнє падіння, за минулий тиждень продемонструвала приріст на 4%.

Ринок кріптовалют

У гіршому варіанті розвитку подій блокчейн, як і біткоін, зазнає поділу на два окремі ланцюги.

Майнінг-пули ж давно мають прямі підключення один до одного (від цього безпосередньо залежить їхній дохід). А через те що угоду SegWit2x підписала переважна більшість майнінгових пулів (що містить найбільшу кількість майнінгових потужностей), то загальний стан ситуації наразі поки не викликає паніки, а тільки формує вигідніші входи в довгі угоди по біткоінам.

Наступного дня після поновлення літнього цінового мінімуму стало відомо, що більшість майнерів проігнорувало дедлайн з включення софтфорку USAF.

Підвищенням темпів ймовірності поновлення з SegWit позитивно позначилося на ціновій динаміці першої криптовалюти – почався активний курс на відновлення до попереднього цінового діапазону – $2400–2800.

Ринок кріптовалют

Підтримка BIP 91 з боку китайської ком'юніті у вигляді біржі BTCC також позитивно вплинула на ціну – майже миттєво біткоін виріс з $2300 до $2500.

Інфраструктура і економіка ринку

Незважаючи на глибоку цінову корекцію, за місяць ціна біткоіна зросла на 12%.

Загальна капіталізація ринку біткоінів упала за місяць на $6,5 млрд (з $95,7 млрд до $89,2 млрд), тоді як питома вага першої криптовалюти в загальній капіталізації ринку збільшилася з 42,7 до 50,97%.

Відтік грошової маси з ринку альткоінів позначився на стані загальної капіталізації ринку. Альткоіни сумарно втратили близько $15,7 млрд.

Ринок кріптовалют

Відносна стабільність цього показника протягом останніх двох-трьох місяців у високоліквідних альткоінів (що добре видно на графіку) говорить про те, що основний відтік капіталів вийшов з найменш ліквідних токенів.

Ринок кріптовалют

Загальна кон'юнктура ринку не змінилася. Найбільшим конкурентом біткоіна з капіталізації лишається етеріум з часткою капіталу 20,92% (що на 5% нижче, ніж минулого місяця) і ripple – 7,8% (до 12,00 UTC 31 червня).

Лідери серед бірж і фіатних пар до біткоіна залишилися незмінними, однак у відсотковому розподілі частка транзакцій у парі з USD збільшилася на 5%, і на 7% збільшилися обороти на Bitfinex, що вивело її в лідери за популярністю.

Результати першого дня появи BCC

– ціна на BCC у першу добу показала зростання в трохи більше ніж 9000%;
– ціна BTC у середньому впала на $ 100;
– загальна капіталізація ринку криптовалюти збільшилася до $ 100 млн;
– питома вага біткоінів у загальній структурі капіталу знизилася до 45%;
– питома вага топ-5 високоліквідних криптовалют  також знизилася в середньому на 5%;
– основний ріст відбувся за рахунок середньо- і низьколіквідних альткоінів, що в перший день у середньому показали приріст в 20%.

Рекомендації

Ринок кріптовалют

На кінець липня – початок серпня волатильність на ринку знизилася, а ціна сконсолідувалася біля поточного рівня опору в діапазоні близько $2760.

Подальший напрямок руху залежить від того, як проходитиме оновлення мережі біткоінів.

З метою мінімізації ризиків та збереження власного капіталу не рекомендується проводити блокчейн-транзакції до завершення перетворень у мережі біткоінів.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло