Посівні площі гороху в Україні найбільші за останні 15 років

Посівні площі гороху в Україні найбільші за останні 15 років

Рекордними також є показники експорту до Індії та Пакистану

Посівні площі гороху в Україні найбільші за останні 15 років
Фото Shutterstock

Площі посіву гороху в Україні в 2017 році зросли 405 тис. га, що є найвищим показником за останні 15 років. У порівняння з минулим роком площі зросли на 70%, повідомляє “Інфоіндустрія”.

Прогнозований валовий збір бобових складе більше 1 млн т, зниження врожайності в порівнянні з минулим роком очікується на рівні 20%.
Як зазначається, причиною зниження врожайності гороху є посушлива погода, яка спостерігалася в червні і першій половині липня в центральній і південній частині України.

У минулому сезоні активному експорту гороху з України сприяв потужний попит Індії і Пакистану, в яких через посуху зменшився власний урожай.
Основними покупцями українського гороху в 2016/17 роках були Індія 36%, Пакистан 16% і Туреччина 12%. За минулий сезон Україна експортувала 467,5 тис. т гороху, що стало рекордним показником.

У цьому сезоні погодні умови в Індії дадуть можливість отримати хороший урожай бобових, тому попит на український горох з їхнього боку знизився, що вплинуло на закупівельні ціни. Але за оцінками експертів експорт гороху з України в цьому сезоні перевищить 500 тис. т.

Закупівельні ціни на жовтий горох залишаються на рівні $220 за тонну з поставкою в порти України, у порівнянні з $250-270 в минулому сезоні.

Нагадаємо, представники Індійської асоціації експортерів олійних культур висловили зацікавлення в збільшенні імпорту української соняшникової олії.

Вони обговорили процеси державного контролю якості, а також особливості поставок в Індію з керівниками Держпродспожівслужби напрямків фітосанітарної безпеки і безпеки харчових продуктів України.

У свою чергу, представники Держпродспожівслужби нагадали, що 33% експорту української соняшникової олії припадає саме на Індію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло