Південна Корея та США вирішили посилити тиск на КНДР, Радбез ООН одноголосно «за»

Південна Корея та США вирішили посилити тиск на КНДР, Радбез ООН одноголосно «за»

Китай сподівається, що владнання конфлікту можна буде досягти переговорами

Президент Південної Кореї Мун Джеін та його колега із США Дональд Трамп погодились застосувати максимальний тиск та санкції про Північної Кореї під час телефонної розмови в понеділок, в той час як Китай висловив сподівання, що Південна Корея та КНДР зможуть скоро відновити відносини. Про це повідомляє Reuters.

Рада безпеки США одноголосно ввела нові санкції проти КНДР в суботу, направлені на те, щоб натиснути на Пхеньян та врешті припинити його ядерну програму. Санкції зможуть скоротити річний прибуток від експорту країни на третину.

Резолюція США заборонила північнокорейський експорт вугілля, заліза, залізної руди, свинцю та морепродуктів після двох випробувань КНДР міжконтинентальних балістичних ракет у липні.

Під час телефонної розмови між Муном та Трампом, яка тривала годину, сторони домовились продовжити співпрацю щодо північнокорейського питання, особливо напередодні спільних воєнних навчань, які відбудуться наприкінці серпня.

Мун наголосив, що країни відкриті до діалогу з Північною Кореєю, за умови відмови країни від своєї ядерної програми.

Білий дім заявив, що два лідери «підтвердили, що Північна Корея створює серйозну проблему для США, Південної Кореї та Японії, а також для більшості країн світу».

«Лідери взяли на себе зобов’язання в повній мірі виконати усі відповідні резолюції та закликати міжнародну спільноту це зробити», – повідомили у Білому домі.

Трамп у своєму Twitter повідомив, що «дуже щасливий і вражений голосуванням ООН 15-0».

Нагадаємо, 3 та 28 липня Північна Корея здійснила запуски міжконтинентальних ракет, які як повідомляють експерти, здатні досягти американських берегів. Ракети було запущено на замовлення та під контролем лідера КНДР Кім Чен Ина.

Як повідомлялось, США розробляють санкції проти Китаю – за бездіяльність щодо Північної Кореї. Вже розроблено ряд варіантів, включно із торговими обмеженнями. Остаточний вибір заходів залежатиме від президента США Дональда Трампа. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті