Влада США оштрафувала банки на $150 млрд за дії, які спричинили кризу 2008 року

Влада США оштрафувала банки на $150 млрд за дії, які спричинили кризу 2008 року

Розплата триває через 10 років після кризи в житловому секторі

Влада США оштрафувала банки на $150 млрд за дії, які спричинили кризу 2008 року
фото Shutterstock

Фінансові установи сплатили понад $150 млрд у вигляді штрафів у США, пов'язаних із кредитною кризою, – через десять років після того, як стало ясно, що американські проблеми з subprime-ринком стали глобальною проблемою. Про це повідомляє Интерфакс із посиланням на Financial Times.

Десять років тому французький BNP Paribas закрив доступ інвесторам до фондів, що спеціалізуються на іпотечному кредитуванні категорії subprime (з високим ступенем ризику), пославшись на «повне зникнення ліквідності». Саме 9 серпня 2007 року, як багато хто вважає, почалася світова фінансова криза.

Після кризи настала Велика рецесія, і банки значною мірою оговталися від фінансових втрат, але криза докорінно змінила економіку і ринки. Її наслідки досі впливають на політичні та суспільні настрої, ідеться в статті.

Банки також досі розплачуються за свою участь у створенні «фінансової бульбашки», яка призвела до кризи. Цього року міністерство юстиції та інші регулюючі органи США отримали $19 млрд, у тому числі $5,5 млрд від Royal Bank of Scotland минулого місяця.

Bank of America припадає більше ніж третина від усього обсягу відшкодувань, виплачених фінустановами американській владі, підрахував Financial Times. Банк повернув близько $56 млрд.

На другому місці з $27 млрд перебуває JPMorgan Chase, яка в часи кризи купила інвестбанки Bear Stearns і Washington Mutual.

Основна частина із загальної суми виплат в $150,1 млрд – $89,1 млрд – припадає на звинувачення фінустанов у тому, що вони вводили в оману покупців цінних паперів, забезпечених іпотечними кредитами. До переліку фінустанов, які потрапили в аналіз FT, крім банків, входять рейтингові агентства та інші організації.

Тим часом Крістін Лагард, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, заявила, що по світу може початися ще одна фінансова криза. «Є цикли, які ми бачили в останні десять років, і вони не виключають виникнення кризи», – заявила Лагард.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло