Суд у Гаазі розглядає позов “Нафтогазу” проти Росії через захоплення Кримських активів
«Нафтогаз» посилається на норми Угоди між урядами Росії та України про захист інвестицій

Постійний третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» проти Російської Федерації у справі про втрату компанією своїх активів на території окупованого півострова Крим у 2014 році, повідомляє УНІАН.
У цьому позові «Нафтогаз України» посилається на норми Угоди між урядами Росії й України про захист інвестицій, яку було підписано 27 листопада 1998 року, а також на правила, які були прийняті Комісією ООН з міжнародного торгового права в 1976 році.
Нагадаємо, у результаті анексії Криму Росією в 2014 році дочірня структура «Нафтогаз» – «Чорноморнафтогаз» втратила свої основні активи (зокрема, бурові платформи «Петро Годованець» і «Україна»), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.
Згідно зі звітом НАК «Нафтогаз» за 2014 рік, вартість втрачених у Криму активів оцінювалася в 13,8 млрд грн.

Бурова установка «Петро Годованець»
Також, 28 квітня цього року, голова компанії «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова заявляла, що з моменту анексії Криму Росія з українських родовищ на шельфі Чорного моря незаконно викачала мільярди кубометрів газу.
«Одеське родовище – найбільше, яке введено в експлуатацію в 2011-12 роках. І з нього найбільша кількість газу на сьогодні видобувається і постачається до Криму. Фактично за 2014-й рік з нього нелегітимною владою Криму, тобто РФ, було видобуто 1,117 млрд кубометрів. У 2015 році – 980 млн кубометрів і в 2016-му, відповідно, 880 млн», – сказала Нєжнова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].