Саудівська Аравія планує скоротити експорт нафти на 10% у вересні

Саудівська Аравія планує скоротити експорт нафти на 10% у вересні

Окрім звичного урізання поставок в США і Європу саудити вирішили зменшити експорт і на Далекий схід

Саудівська Аравія планує скоротити експорт нафти на 10% у вересні
Фото pixabay.com

Саудівська Аравія – найбільший експортер нафти у світі, зменшить експорт сировини більшості клієнтів в Азії до 10% у вересні в рамках угоди ОПЕК про обмеження видобутку, повідомляє Reuters у вівторок.

Основне зниження експорту припадатиме на Китай – на 5-10%.

Експорт у Південно-Східну Азію та Індію зменшиться на 1 млн барелів порівняно з законтрактованим на вересень обсягом поставок, пише видання.

ОПЕК і кілька країн поза організацією, включаючи Росію, раніше домовилися скоротити видобуток приблизно на 1,8 мільйона барелів на добу до березня 2018 року задля відновлення рівноваги світового попиту і пропозиції.

Інвестори вважають кроки щодо зменшення експорту Саудівською Аравією дуже доречними з огляду на недавнє зростання поставок ОПЕК, яке поставило під сумнів ефективність глобальної угоди про зниження.

Експорт нафти ОПЕК в липні виріс до 26,11 млн барелів на добу, що перевищує рівень відвантажень попереднього місяця на 370.000 б/д, свідчать дані Thomson Reuters Oil Research.

Основним драйвером зростання експорту групи стали африканські країни, що входять в ОПЕК, в основному Нігерія, поставки з якій в попередньому місяці підскочили на 260.000 б/д до 2,19 млн б/д порівняно з червнем.

Державна нафтогазова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco зазвичай скорочувала експорт нафти в США і Європу і при цьому зберігала поставки більшості клієнтів в Азії в повному обсязі, щоб не втратити частку ринку в регіоні.

Як повідомлялося, ОПЕК побоюється, що після закінчення дії угоди щодо скорочення видобутку в березні наступного року різко впадуть ціни на нафту. Якщо всі країни одночасно почнуть нарощувати видобуток після завершення угоди, ціни підуть вниз, вважають у картелі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло