Російська «Татнєфть» була змушена скоротити видобуток нафти на 6,6%
Компанія впроваджує інноваційні технології в очікуванні кінця дії глобальної угоди щодо скорочення видобутку нафти

Глобальна угода щодо скорочення видобутку нафти змусила середню за розмірами нафтову компанію «Татнєфть» обмежити потоки на деяких родовищах, що залишило її з більш низькими прибутками, але в той же час полегшила обслуговування та зменшила операційні витрати. Про це повідомляє Reuters.
«Єлховнєфть», підрозділ «Татнєфті» в напівавтономній республіці Татарстан, що знаходиться за 1200 км на південний-схід від Москви, скоротила видобуток нафти на 6.6% з травня після продовження угоди щодо скорочення між Саудівською Аравією та Росією.
«Зіштовхнувшись з більш низькими прибутками через скорочення виробництва, ми приділяємо більше уваги зниження операційних витрат», – повідомив агентству Reuters Азат Хабібрахманов, голова підрозділу «Татнєфть», який минулого року виробив 3,3 млн тонн нафти.
Хабібрахманов повідомив, що підприємство скорочує головним чином видобуток у свердловинах з малими швидкостями потоку та високим вмістом води.
«Це дало нам поштовх до пошуку нових рішень для зниження видатків виробництва, впровадження нових технологій енергоефективності», – сказав він. Компанія хоче забезпечити можливість швидко відновити виробничу потужність після того, як дія угоди завершиться.
«Ми зможемо відновити об’єми видобутку нафти на попередній рівень доволі швидко, приблизно за місяць або два», – сказав Хабібрахманов.
«Єлховнєфть» також перейшла на буріння більш маломасштабних свердловин, що дозволить скоротити витрати на буріння вдвічі. Також компанія почала використовувати більш легкі металеві деталі в обладнанні, що також допомагає економити кошти.
Повідомляється, що цього року «Татнєфть» скоротить видобуток нафти на 350 000 тонн (2,6 млн барелів) в рамках глобальної угоди.
За словами Хабібрахманова, цей проект, спрямований на скорочення витрат, активно розвивається і дозволить компанії досягти своєї стратегічної мети нарощування виробництва та скорочення видатків.
«Татнєфть» витрачала в середньому 235 рублів (4 доллара) на видобуток 1 барреля нафти в І кварталі поточного року, що на 15% менше ніж було минулого кварталу.
«Роснєфть», найбільша російська нафтовидобувна компанія, давно заявляла, що вартість видобування нафти в Росії є однією з найнижчих в світі завдяки сприятливому курсу рубля.
Повідомляється, що «Татнафта» планує інвестувати у розвиток близько 20 млрд рублів.
Нагадаємо,у травні РФ та Саудівська Аравія вирішили продовжити угоду щодо скорочення видобутку нафти до кінця березня 2018 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].