Приватизацію «Центренерго» штучно затягують

Приватизацію «Центренерго» штучно затягують

На сьогоднішній день борги «Центренерго» складають 250 млн грн

Продаж державних 78% акцій «Центренерго» відкладається навмисно.

Про це повідомило джерело у Фонді держмайна, передає ЕП.

За його даними, за останні кілька років кредиторська заборгованість компанії скоротилася майже в 20 разів – з 2,5 млрд грн до сьогоднішніх визнаних судом 136 млн грн.

«Основна частина боргу (1,5 млрд грн) була перед Держрезервом. Мільярд з неї був погашений списанням, інші 500 млн гривень – виплачені», – говорить джерело.

За його інформацією, «Центренерго» навмисно не погашає залишилися 136 млн гривень, оскільки в цьому не зацікавлений неофіційний куратор енергокомпанії Ігор Кононенко.

«Центренерго» за перше півріччя показало 2 млрд грн чистого прибутку. Нічого не заважає направити 15% цієї суми на погашення кредиторки і так закрити банкрутство. На це просто немає політичної волі», – говорить джерело.
З його слів, зацікавленості в припиненні банкрутства ПАТ нині немає з двох причин.

Перша полягає в тому, що припинення банкрутства має на увазі скасування мораторію на примусове стягнення боргів, в тому числі – поточних, які на сьогоднішній день у «Центренерго» складають 250 млн грн.

Друга – банкрутство створює ризики втрати своїх функцій органами управління підприємства та передачу цих функцій комітету кредиторів. Паралельно також блокується можливість залучення зовнішнього фінансування. З цієї причини на сьогоднішній день у «Центренерго» немає жодного банківського кредиту.

Наразі основна частина кредиторки «Центренерго» (70 млн грн з 136) контролюється групою компаній «Енергомережа» Дмитра Крючкова, який вважається близьким Григорію та Ігорю Суркісам.

Нагадаємо, що в «Центренерго» уклали угоду з американською компанією на поставку в Україну 700 000 тонн вугілля антрацитної групи до кінця цього року.

Зазначено, що таких домовленостей вдалося досягти після візиту президента України Петра Порошенка в США.

Після цього представники «Центренерго» відвідали не менше 5 компаній з видобутку вугілля в Америці і вибрали компанію Xcoal Energy.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло