Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Сполучені Штати планують ввести нове мито на імпорт китайського алюмінію

Сполучені Штати планують ввести нове мито на імпорт китайського алюмінію

США готові ввести штрафні санкції стосовно алюмінієвої галузі країни у зв’язку з субсидіюванням її китайським урядом

Міністерство торгівлі США оголосило про своє попереднє рішення щодо введення нового мита на імпорт алюмінію з Китаю у розмірі від 16,5% до 81%, судячи із розміру субсидій,які компанії-імпортери отримують від китайського уряду.. Про це повідомляє CNN.

«США прагнуть до вільної, справедливої та взаємної торгівлі, і будуть продовжувати перевіряти надану нам інформацію, яка спонукала нас до цього рішення, – сказав міністр торгівлі США Вілбур Росс. – Адміністрація Трампа не буде бездіяльно реагувати на «шкідливу» торгівлю з іноземними країнами та намагатиметься скористатись перевагами наших основних галузей, працівників та підприємств».

Міністерство торгівлі в Китаї не надало коментар у середу.

За даними департаменту торгівлі США, імпорт Китаю в 2016 році склав $389 млн.

«Виробники алюмінію в США є одними з найбільш конкурентоздатних виробників у світі, але вони  не можуть конкурувати з продукцією, що субсидуються китайським урядом, і продаються за несправедливо низькими цінами», – сказав Хайді Брок, президент і головний виконавчий директор групи, яка займається алюмінієм в США. 

Нагадаємо, Китай конкурує із США у багатьох галузях. Зокрема, КНР планує стати головним світовим експортером нафти. Китай за показниками цього року вперше обігнав Сполучені Штати.

Також Китай планує відібрати у США першість у галузі штучного інтелекту.

Втім, найближчі радники президента США Дональда Трампа розробляють економічні санкції щодо Китаю через низьку активність країни в ситуації з Північною Кореєю, а саме нарощування КНДР ядерного потенціалу та запуску міжконтинентальних балістичних ракет поспіль. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті