Сполучені Штати планують ввести нове мито на імпорт китайського алюмінію

Сполучені Штати планують ввести нове мито на імпорт китайського алюмінію

США готові ввести штрафні санкції стосовно алюмінієвої галузі країни у зв’язку з субсидіюванням її китайським урядом

Міністерство торгівлі США оголосило про своє попереднє рішення щодо введення нового мита на імпорт алюмінію з Китаю у розмірі від 16,5% до 81%, судячи із розміру субсидій,які компанії-імпортери отримують від китайського уряду.. Про це повідомляє CNN.

«США прагнуть до вільної, справедливої та взаємної торгівлі, і будуть продовжувати перевіряти надану нам інформацію, яка спонукала нас до цього рішення, – сказав міністр торгівлі США Вілбур Росс. – Адміністрація Трампа не буде бездіяльно реагувати на «шкідливу» торгівлю з іноземними країнами та намагатиметься скористатись перевагами наших основних галузей, працівників та підприємств».

Міністерство торгівлі в Китаї не надало коментар у середу.

За даними департаменту торгівлі США, імпорт Китаю в 2016 році склав $389 млн.

«Виробники алюмінію в США є одними з найбільш конкурентоздатних виробників у світі, але вони  не можуть конкурувати з продукцією, що субсидуються китайським урядом, і продаються за несправедливо низькими цінами», – сказав Хайді Брок, президент і головний виконавчий директор групи, яка займається алюмінієм в США. 

Нагадаємо, Китай конкурує із США у багатьох галузях. Зокрема, КНР планує стати головним світовим експортером нафти. Китай за показниками цього року вперше обігнав Сполучені Штати.

Також Китай планує відібрати у США першість у галузі штучного інтелекту.

Втім, найближчі радники президента США Дональда Трампа розробляють економічні санкції щодо Китаю через низьку активність країни в ситуації з Північною Кореєю, а саме нарощування КНДР ядерного потенціалу та запуску міжконтинентальних балістичних ракет поспіль. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло